Kiderültek a 2021-es felvételi ponthatárai - tudósítás percről percre
Este nyolckor nyilvánosságra hozták a 2021-es felvételi ponthatárait - az Eduline-on minden fontos infót megtaláltok a legnépszerűbb szakokról, egyetemekről és főiskolákról és persze a ponthatárokról.
22:34
Ti is meglepődtetek, amikor megláttátok az sms-t?
22:07
Nagyjából egy óra és véget ér a Pont Ott Parti
A POP házirendje szerint 23:00-ig tart a buli, utána el kell hagynotok a helyszínt. Ez persze nem jelenti azt, hogy máshol nem tudjátok folytatni az ünneplést.
21:34
A Debreceni Egyetemen a legtöbb - 1565 - hallgatót a gazdaságtudományi karra vették fel, ezt követi a bölcsészettudományi kar 864, illetve az állam- és jogtudományi kar 664 elsőévessel.
21:31
Egy-két szakon egészen meghökkentő ponthatárok születtek
Mutatjuk:
21:29
És van még egy teendő
Mindenki kiegészítette már a Facebook-profilját azzal, hogy hol fog szeptembertől tanulni?
21:25
Megvannak a természettudományos szakok ponthatárai is
21:13
Ahol a legtöbb elsőéves kezd
Mérnökinformatikus, ápolás és betegellátás, gazdálkodási és menedzsment – erre a három alapszakra jutott be a legtöbb jelentkező a 2021-es felvételin.
21:02
Eközben a Pont Ott Partin
20:59
És akkor kezdődhet az albérletkeresés
Persze a koli jóval olcsóbb, de ha az albérletnél maradnátok, jól nézzetek körbe. Mert bár nagyobb a választék, mint az előző években, és az árak is alacsonyabbak, azért idén is mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk azoknak, akik Budapesten keresnek lakást. A legolcsóbb albérleteket a X., a XX. és a XXI. kerületben kínálják, a legdrágábbakat pedig a II. és az V. kerületben. Miért érdemes lakás helyett először lakótársat keresni, és minek kell belekerülnie a bérleti szerződésbe? Utánajártunk:
20:54
Van, ahol a dékán élőben köszönti az elsőéveseket
A BME Villamosmérnöki és Informatikai Karának dékánja gondolt egyet, és úgy döntött, ma este fél tízkor beköszön azokhoz, akik bejutottak valamelyik szakra. Ha érintettek vagytok, itt a link.
20:52
A BGE-re rekordszámú felvételiző jutott be
6488 felvételiző jutott be idén a Budapesti Gazdasági Egyetemre, ez 16 százalékos emelkedés az előző évhez képest. Idén emelkedett az állami ösztöndíjas elsőévesek száma is, a felvettek 67 százalékának nem kell önköltséget fizetnie – közölte az egyetem az Eduline-nal.
20:48
Gépészmérnöki, villamosmérnöki vagy más műszaki képzésre jelentkeztetek?
20:45
Nézzük, milyenek a 2021-es ponthatárok
20:41
Mennyire volt nehéz bekerülni az informatikai képzésekre?
20:36
Már a társadalomtudományi terület képzéseinek a ponthatárait is megnézhetitek
20:25
Ha jogászképzésre jelentkeztetek
20:20
Ezeken a szakokon volt a legnagyobb a verseny
20:19
Itt van az összes idei ponthatár.
20:18
Nektek sikerült megugrani?
20:17
Pszichológia, anglisztika és közösségszervezés - idén ez volt a top három bölcsészettudományi képzés a felvételin
20:14
Ahogyan minden évben, úgy idén is a gazdasági képzésekre szerettek volna bekerülni a legtöbben
20:12
Megmagyarázzuk
20:06
A BME-re felvételizőknek semvolt könnyű dolguk
20:02
Megvannak az első eredmények
19:58
Nagy változások
Számos egyetem alapítványi fenntartásba került - többek között a debreceni, a pécsi, a szegedi egyetem. A 64 magyarországi felsőoktatási intézmény közül mindössze hat – a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem, a Magyar Képzőművészeti Egyetem, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem és az Eötvös József Főiskola – marad állami kézben.
19:51
Megéri várni, de nem kell megijedni, ha nem kapjátok meg egyből nyolckor az sms-t
Ez azért fordulhat elő, mert a a szolgáltatónak hatalmas mennyiségű üzenetet kell kiküldeni, így túl lesz terhelve az rendszer.
De annak is számos oka lehet, ha egyáltalán nem kaptok üzenetet. Elképzelhető, hogy tévesen adtátok meg a mobilszámotokat, esetleg az időközben megváltozott. A felvételi eredményét azonban nem csak az sms-ből tudhatjátok meg, megnézhetitek a ponthatárokat is, és érdemes belépni az E-felvételi rendszerébe is, ahol szintén megtaláljátok az eredményeteket. Sőt, este nyolc után mi is hozzuk nektek a pontokat, statisztikákat, érdekességeket, szóval érdemes velünk maradnotok.
19:38
Már három egyetemről vannak infóink
Méghozzá a legnagyobb egyetemek felvételi eredményeiről, de ezeket csak este nyolckor hozhatjuk nyilvánosságra - az mindenesetre biztos, hogy a legnépszerűbb szakokra idén sem volt könnyű bekerülni.
A következő listában megnézhetitek a pontos jelentkezőszámokat és azt is, melyik egyetemeket jelölték meg a legtöbben a 2021-es felvételin:
- Eötvös Loránd Tudományegyetem (26562)
- Debreceni Egyetem (16189)
- Budapesti Gazdasági Egyetem (14377)
- Szegedi Tudományegyetem (14151)
- Pécsi Tudományegyetem (13809)
- Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (10879)
- Károli Gáspár Református Egyetem (9672)
- Szent István Egyetem (8291)
- Budapesti Corvinus Egyetem (8243)
- Pázmány Péter Katolikus Egyetem (8145)
19:16
A többségetek bizakodó
Tegnap megkérdeztünk benneteket, hogy szerintetek bekerültök-e arra az egyetemre, amit megjelöltetek? A szavazás még tart, a jelenlegi eredmények alapján azonban a legtöbben optimisták vagytok, és úgy vélitek, hogy bekerültök az első kiválasztott képzésre:
a válaszadók közel 80 százaléka szerint meglesz az első helyen megjelölt szak.
19:00
Elindult a végső visszaszámlálás
Már csak egy óra és jönnek a ponthatárok. Ki mennyire izgul?
18:51
Friss: Kiskőrösön is szerveztek közös pontvárást
A helyszínen ajándék feszültségoldó rágcsálnivalóval, free wifivel és egy kis meglepetéssel készülnek nektek. Még nem késő elindulni. A hivatalos eseményt itt találjátok.
18:24
Milyenek voltak a ponthatárok 2020-ban a legnépszerűbb gazdasági képzéseken?
A gazdasági képzések közül továbbra is tarol a gazdálkodási és menedzsment szak: több mint tízezren küzdenek a bejutásért. Ezt a kereskedelem és marketing, majd a nemzetközi gazdálkodás követi 6747, illetve 3854 jelentkezővel. Ahogyan a felvételizők száma, úgy a ponthatárok is tetőznek ezeken a szakokon: az államilag támogatott képzésekre egyes helyeken több mint 450 pont kellett a bejutáshoz.
Itt megnézhetitek, hogy az egyes gazdaságtudományi képzésekre hányan jelentkeztek idén, mennyi felvételizőt vettek fel tavaly, illetve mutatunk néhány példát arra is, hogy mennyi volt a ponthatár a különböző felsőoktatási intézmények nappali munkarendű, államilag támogatott alapszakjain.
18:06
Még egy szám, ami befolyásolja a végleges ponthatárokat
A felvételi ponthatárt az adott képzésre jelentkezők felvételi összpontszáma, a jelentkezők által megjelölt jelentkezési sorrend és az adott szakra vonatkozó felvehető szakos kapacitásszám figyelembevételével állapítják meg.
De mit is jelent pontosan a kapacitásszám? Ez az állami ösztöndíjas és az önköltséges hallgatók összlétszáma, vagyis összesen ennyi elsőévest vehet fel az adott felsőoktatási intézmény. Az egyes szakok minimális és maximális kapacitását a Felvi oldalán, az adott képzésnél nézhetitek meg, a mesterképzéseknél külön-külön az ösztöndíjas és az önköltséges képzésre is. A kapacitásszámról itt olvashattok részletesebben.
17:48
Ezeknél az egyetemi karoknál kell a legjobban izgulni
Ha ti is ezekre a karokra felvételiztetek, akkor nagy versenyre számíthattok a helyekért. Összeszedtük, melyek a legnépszerűbb egyetemi-főiskolai karok az idei felvételin.
17:24
Már tényleg csak néhány óra
Ezen a visszaszámlálón másodpercre pontosan követhetitek, mennyit kell még várni az eredményekre. Számoljunk vissza közösen.
17:03
Hol várhatjátok még együtt a ponthatárokat a fővároson kívül?
Vidéken sem maradnak pontváró buli nélkül a felvételizők. Kecskeméten, Pécsett, Győrben, Szegeden, Debrecenben, Miskolcon, illetve Salgótarjánban is különböző koncertekkel és programokkal készültek a szervezők. Ezekről itt olvashattok bővebben.
16:47
Mit szabad és mit nem a bulin?
Kitette a Pont Ott Parti házirendjét a HÖOK. Még most nézzétek át a táskátokat, nehogy benne maradjon egy csúzli vagy egy kósza esernyő. Ugyanis a bulira
szeszes italt, kábítószert, pirotechnikai eszközt, üvegtárgyat, esernyőt, ... gázsprayt, ólmosbotot, viperát, 50 centiméternél hosszabb fémláncot, dobócsillagot, csúzlit" tilos bevinni.
16:33
Mondjátok el a véleményeteket!
Kint vagytok valamelyik Pont Ott Partin? Szívesen fogadjuk a képeket, élménybeszámolókat vagy az esélylatolgatásokat is Facebook-on vagy az [email protected] címre. Arra is kíváncsiak vagyunk, mit gondoltok arról, bekerültök-e ma egyetemre!
16:31
Hogy húzzák az idei ponthatárokat?
16:12
Mit találtok ma nálunk?
Nyolc órakor jövünk a ponthatárokkal - így megtaláljátok az összes egyetem összes képzésének végleges ponthatárát. Ezen felül az este folyamán friss statisztikákkal és elemzésekkel is készülünk majd, amikből megtudhatjátok, hol voltak a legmagasabb vagy éppen a legalacsonyabb ponthatárok, melyik szakra kerültek be a legtöbben vagy hol kellett a legtöbb pontot összeszedni a sikeres felvételihez. Ha mindez nem lenne elég, interjúkkal és beszélgetésekkel is színesítjük majd a ponthatárhúzást.
Idén lesz hivatalos Pont Ott Parti is, így egész nap tájékoztatunk benneteket az aktuális helyzetről és az eseményekről - folyamatosan frissülő tudósításunkban mindig elolvashatjátok majd a legfontosabb híreket.
15:48
Hogy vágunk neki a mai ponthatárhúzásnak?
Idén több mint 10 ezerrel jelentkeztek többen alap- vagy mesterszakra, osztatlan képzésre és felsőoktatási szakképzésre, mint tavaly - jelentette be a felsőoktatásért felelős innovációs minisztérium nemrég. Azt azonban nem tették hozzá, hogy az elmúlt húsz évben nem volt olyan kevés felvételiző, mint 2020-ban, így annyira nem meglepő, hogy idén többen jelentkeztek a felsőoktatásba, mint egy éve. A diplomáig pedig hosszú az út - csak minden harmadik 25-34 évesnek magyarnak van diplomája.
2020-ban a magyar 25-34 évesek 31 százalékának volt diplomája. Ennél alacsonyabb arányt az EU-ban csak Romániában (25 százalék) és Olaszországban (29 százalék) regisztráltak.
Ezzel Magyarország az Európai Unió egyik sereghajtója - derült ki az Eurostat statisztikáiból. Az Európai Unió célkitűzése szerint a felsőfokú tanulmányokat befejező 25–34 évesek arányát 2030-ra 45 százalékra kellene növelni. Az EU-átlag most egyébként 41 százalék, vagyis a magyar adat még ettől is bőven elmarad, ahogy az OECD-átlagtól is, amely már 2019-ben 45 százalék volt.
Idén felvételiztek? Várjátok velünk a ponthatárokat! |
Ahogy már megszokhattátok, mi is készülünk az idei ponthatárhúzásra. Este nyolc órakor jövünk a ponthatárokkal - így megtaláljátok nálunk az összes egyetem összes képzésének végleges pontszámát. Ezen felül statisztikákkal és elemzésekkel is készülünk, amiből megtudhattok mindent az idei felvételi eredményeiről, pontszámairól és a hamarosan elinduló pótfelvételiről is. Ha szeretnétek megkapni legfrissebb cikkeinket az érettségiről, az egyetemi-főiskolai és a középiskolai felvételiről, ha érdekelnek a felsőoktatás, a közoktatás, a nyelvoktatás és a felnőttképzés legfontosabb változásai, iratkozzatok fel hírleveleinkre és kövessetek minket Facebookon!
|