Ezeken tuti te is átmentél a vizsgaidőszakban
A vizsgaidőszak alatt a kávé lesz a legjobb barátod, és tuti, hogy más vágyad se lesz, csak legyen már ennek vége.
A vizsgaidőszak alatt a kávé lesz a legjobb barátod, és tuti, hogy más vágyad se lesz, csak legyen már ennek vége.
Te is bepánikolsz, hogy jó-e, amikor minden válaszra a C-t húztad be? Vagy amikor hirtelen nem emlékszel semmire?
Izgulós diák vagy, aki mindig a legrosszabbra számít? Minden vizsga előtt úgy érzed, biztosan meg fogsz bukni? Akkor van egy jó hírünk.
A bukástól vagy a rossz teljesítménytől való rettegés mindenkit gyötör. Hiába a zárthelyik jobb hatása a nem izgulós diákokra, az idegesebbek helyzetén csak ront, hogy egy zárt teremben, időre és felügyelő szemek előtt kell teljesíteniük. Bár számukra jobb lenne az otthoni vizsgázás, amíg nem kínálnak személyre szabott módszereket az egyetemek, addig nincs mese, valahogy le kell győzni a drukkot.
A vizsga előtti éjszaka mindig stresszes, de ez a tanár tudja, hogyan kell oldani a feszültséget. Mondjuk egyesek lehet, hogy nem vették a lapot.
Többet árthat, mint amennyit használ egy átvirrasztott, tanulással töltött éjszaka, ugyanis az alváshiány komolyan befolyásolja az agy működését. Figyeljetek arra, hogy jól osszátok be az időtöket vizsgaidőszakban is, és lehetőleg ne menjen az alvás rovására a tanulás!
Kitiltják a karórákat egy japán egyetemről. A diákok ezentúl a faliórára hagyatkozhatnak, mert egyre nehezebb eldönteni, melyik óra okos, és melyik nem az.
Mutatunk tíz tippet izgulós diákoknak, amivel pofonegyszerűen le lehet győzni a stresszt.
Mit csinál egy elhivatott kismama, ha a legrosszabbkor kell vizsgáznia, és nem tud halasztani? Kedves főiskolások, ezek után tényleg nincs kifogás!
Hétfőn befejeződtek az emelt szintű szóbeli érettségik, jövő hétfőtől pedig már a középszintűekkel folytatódik az őszi érettségi.
Egy videó tökéletesen szemlélteti, miért érdemes kerülni a stresszt. Persze vizsga előtt nehéz nyugodtnak maradni.
Legkorábban 16,5 éves kortól lehet elkezdeni a jogosítvány megszerzésének sokszor rögös útját, de még mielőtt bárki belevágna, érdemes tudni, hogy mennyi pénzt emészt fel az egész folyamat. A bukások és a pótórák alaposan megdobhatják a jogsi árát.
Tanulni kéne a soron következő vizsgára, mégis 10 percenként ránéztek a telefonra, hogy írt-e valaki Facebookon, mit osztottak meg a haverok és mi történik a nagyvilágban? Tény, hogy a közösségi média képes elvonni a figyelmet a tanulástól, és komolyan ronthatja a tanulmányi eredményeket. Egy neurológus azonban segít abban, hogy kevésbé legyen rossz hatással a jegyekre az okostelefon.
Megalázó megjegyzések, lehetetlen kérdések, hosszas kínzások – mindenki hallott már valamilyen horrortörténetet a hallgatók megbuktatására utazó egyetemi tanárokról, akik a gyengéket vagy a pecheseket a végén ki is csinálják - írta a hvg.hu.
Most zajlik az egyetemi felvételi Kínában, a csalások miatt egyre modernebb eszközökhöz nyúlnak a szervezők.
Letudtátok a legnehezebb vizsgákat? Ha van egy-két tanulásmentes napotok, lazítsatok egy kicsit: ehhez adunk ma tippeket.
Rossz hírünk van: néhány hét múlva kezdődik a vizsgaidőszak. Amit könnyű elszúrni. Hogyan? Mutatjuk.
Hallójáratba rejtett mágneseket, kémheadsetet, sőt néha még dublőröket is bevetnek a diákok a vizsgákon.Eszméletlen puskázási módszereket mutatunk.
Reggeltől estig magoltok? Előkerült egy elfeledett tételsor? Kiderült, hogy beugró is lesz az írásbelin? Ráadásul ilyenkor még az amúgy normális csoporttársak is kifordulnak magukból? Megmondjuk, kit érdemes elkerülni vizsgák előtt.
Még jó pár hét van a vizsgaidőszakból - hogyan vészeljétek át ezeket a napokat? Milyen hibákat érdemes elkerülni a vizsga előtt?