Meddig juthat az emberiség? - videó
A csodálatosan pesszimista jövőről és az elérhetetlen galaxisokról készítette újabb epizódját a Kurzgesagt.
A csodálatosan pesszimista jövőről és az elérhetetlen galaxisokról készítette újabb epizódját a Kurzgesagt.
Tudtátok, hogy Albert Einstein szemeit egy széfben őrzik? És azt, hogy a varjak egy 7 éves gyerek szintjén állnak?
A középiskolások számára már visszatért, a főiskolásokat még csak kísérti – ez a korán kelés, amit pont akkor visel az ember nehezen, amikor fiatalként akár délig is tudna aludni. Sokkal könnyebb lenne az élet, ha reggel frissen és kipihenten kelnétek, igaz? Ez nem lehetetlen, csak ismerni kell az emberi szervezet. Adunk pár tippet, hogy ti is reggeli hősök lehessetek.
A Szertár új podcast adásában az evolúció olyan bizonyítékainak néztek utána, amik esetenként a mai napig megjelennek az élővilágban.
Képek, amiken a szereplők még akkoriban nem sejthették, milyen hatásuk lesz a történelemre.
Négy elemmel bővült a periódusos rendszer, így a tankönyvekben szereplők elavultak lettek.
Ti is telefonnal fekszetek és keltek? Este lefekvés előtt még ránéztek, mi történt a világban, és reggel is ez az egyik első dolgotok? Pedig nagyon nem tesz jót.
A mérsékelt koffeinfogyasztásnak memóriajavító hatása lehet, és ezt már tudományosan be is bizonyították.
Világháló, internetes szupersztráda, szörfölés – ezek a mára már elavult és kínos szavak még csak nem is léteztek, amikor megjelent a világ legeslegelső weboldala.
Mobilról olvassátok ezt a cikket? Akkor mindenképp szakítsatok időt arra is, hogy személyesen beszélgessetek valakivel, ugyanis komoly gondokat okozhat a túl sok neten töltött idő. Nem biztos, hogy jó, ha mindig kéznél a net.
Többet árthat, mint amennyit használ egy átvirrasztott, tanulással töltött éjszaka, ugyanis az alváshiány komolyan befolyásolja az agy működését. Figyeljetek arra, hogy jól osszátok be az időtöket vizsgaidőszakban is, és lehetőleg ne menjen az alvás rovására a tanulás!
Bármennyire is szeretnénk azt hinni, hogy mindent tudunk magunkról, a saját elménk mégis rengeteg titkot rejt. A pszichológusok számos teszttel és kísérlettel igyekeztek megfejteni az emberi gondolkodást. Mi most 5 olyan kísérletet mutatunk be, amik után biztos másképp nézel majd az emberiségre.
A jövő sebtapasza nem csak arra lesz alkalmas, hogy letakarja a sebet, de gyógyszert is fog adagolni, ha szükséges. Már megint az MIT!
Mik is azok az emberi jogok, és mit tartalmaz az erről szóló ENSZ-nyilatkozat? Ha áldoztok 5 percet erre a videóra, akkor választ kaphattok ezekre a kérdésekre is.
Méghogy manapság az emberek nem szeretnek olvasni! Kimutatták, hogy a nemzetközi bestsellerek az elmúlt 15 évben átlagosan 80 oldallal lettek hosszabbak.
Az adományozástól nemcsak jobb embernek érzitek magatokat, hanem tényleg jobbá is váltok. Mármint fizikai értelemben is, hiszen javul tőle az immunrendszer, és csökkenti a stresszt.
A napkitörések mindennaposak, de a jövőben akár akkora erejű kitörésre is sor kerülhet, ami miatt komolyan aggódhatunk.
A Massachusetts Institute of Technology sok rangsor szerint a világ legjobb egyeteme. Ezen ti sem fogtok csodálkozni, ha megnézitek, mi minden indult ebből az intézményből világhódító útra.
Őszintén, mikor írtatok utoljára kézzel? Sokan már egyetem is inkább laptopot visznek magukkal jegyzetfüzet helyett, pedig a kézírás igenis jót tesz.
A túlzott telefonnyomkodás megrontja a párkapcsolatokat, ami depresszióhoz vezethet – erre jöttek rá egy amerikai egyetem kutatói. Mondjuk ezt eddig is sejthettük, de most már tudományos magyarázat is van.