Meglepő, de ettől is egészségesebbek lesztek

Az adományozástól nemcsak jobb embernek érzitek magatokat, hanem tényleg jobbá is váltok. Mármint fizikai értelemben is, hiszen javul tőle az immunrendszer, és csökkenti a stresszt.

  • Eduline
Hello Wood / Facebook

Fedor Mariann, a Semmelweis Egyetem Klinikai Pszichológiai Tanszékének pszichológusa szerint ez az oxytocinnak, azaz boldogsághormonnak köszönhető, amit a szervezet akkor is termel, ha valaki másokon segít.

Hogy mennyire adakozó valaki, nemcsak a neveltetésén, de a géneken is múlik. A Bonni Egyetem kutatói meg is találták azt a génváltozatot, ami az adakozókedvért felelős.

Kapcsolódó cikkeink

Meglepték a kórházban a gyerekeket

Betiltották a karácsonyt egy olasz iskolában

Ezek a legjobb budapesti karácsonyi vásárok

Ennek ellenére a többgyermekes családból általában adakozóbb felnőttek kerülnek ki, az egykéknél ezt kevésbé figyelték meg.

Ti mennyire éreztek késztetést arra, hogy karácsonykor valakinek önzetlenül segítsetek?

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások
@eduline.hu

Március 11-én ismét a Kossuth térre vonultak a kulturális szféra dolgozói. A tüntetésen egy egyetemi tanárként is dolgozó restaurátort kérdeztünk arról, mennyit keres, milyen munkát végez nap mint nap, és hogyan lehet ebből a fizetésből megélni Budapesten. #kkdsz #kulturalisdolgozok #restaurator #kultura #beremeles

♬ original sound - eduline.hu