Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A Szertár új podcast adásában az evolúció olyan bizonyítékainak néztek utána, amik esetenként a mai napig megjelennek az élővilágban.
Az evolúció egy-egy bizonyítéka még a mai napig megjelenik az élővilágban. Ilyenek az elcsökevényesedett vagy mára az eredeti funkciójukat elvesztett szervek, de azok a tulajdonságok is, amelyek már rég eltűntek egy adott fajban, de egy-egy egyedben valahogy időnként mégis felbukkannak. Ilyen például a csirkék fogai vagy a cetek csökevényes lábai.
De az embereknél is van ilyen, például a farokkal való születés. Minden embrióban látszik még, azonban ez a fejlődés során eltűnik, azonban van egy-egy csecsemő, aki valóban azzal születik meg. De lerántják a leplet a Darwin-gumóról, a bölcsességfogakról és arról, miért van a férfiaknak is mellbimbója. A Szertár további podcastjait itt találjátok.