Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Egy hét múlva, a magyar- és a matekvizsga után a töri lesz soron. Hogyan kell belekezdeni a feladatokba, mire kell a legtöbb időt fordítani, és milyen elemei vannak egy jó esszének? Cikksorozatunk ötödik része.
Nem mindig jó, ha az utolsó pillanatig tanultok, ha ugyanis kifáradtok, akkor a nagy napon nem fogtok jól teljesíteni. Mutatjuk, hogy lazítsatok az érettségi előtt.
A középszintű töriérettségin megszerezhető száz pont felét a szöveges kifejtendő feladatokért, azaz a rövid és a hosszú esszéért kapjátok. Mutatjuk, mire kell figyelnetek, ha május 5-én a lehető legtöbb pontot szeretnétek összegyűjteni, akár közép-, akár emelt szinten vizsgáztok. Cikksorozatunk negyedik részében az esszékkel foglalkozunk.
Vannak témák vagy témakörök, amik mindig felbukkannak az történelemérettségin? Mit és mikor érdemes átnézni az írásbeli előtt? Újabb tippek és trükkök, amivel hatékonyan készülhettek fel az idei történelemérettségire. Cikksorozatunk harmadik részében a slágertémákkal foglalkozunk.
A történelmi atlasz is a legjobb legális puskák közé tartozik, tényleg mindent megtaláltok benne, ami csak kell: évszámokat, ábrákat és uralkodói adatokat. De mikor és hogyan érdemes használni? Cikksorozatunk második részében az atlaszhasználattal foglalkozunk.
Nem lesz egyszerű dolguk az idén érettségizőknek: fél év otthoni tanulás után kell jól teljesíteniük az írásbeli vizsgákon. A következő két hétben az Eduline-on szaktanárok segítségével járunk utána, hogyan lehet felpörgetni a felkészülést a vizsgák előtti napokban, milyen buktatói vannak a különböző feladattípusoknak, mire érdemes odafigyelni. Cikksorozatunk első részében a töriérettségivel és az otthoni felkészülési alternatívákkal foglalkozunk.
Alig másfél hét múlva kezdődik az érettségi. A felkészülés azonban nem csak a tananyagon múlik, mentálisan is ideje magasabb fokozatra kapcsolni - összeszedtünk három olyan hibát, amit mindenképpen kerüljetek el a következő hetekben.
Már hónapok óta tart a digitális oktatás, így teljesen érthető, ha fogy a motivációtok és azt érzitek, egyre nehezebben tudtok a tanulásra koncentrálni. Éppen ezért most összegyűjtöttünk néhány tanácsot, ami átlendíthet benneteket ezen az állapoton.
A hónapok óta tartó távoktatás miatt nem lesz könnyű dolguk az idén érettségizőknek. Hogy ne kelljen kapkodni az utolsó pár hétben, összeszedtünk pár hasznos tanácsot a felkészüléshez.
A nyelvtanulás - főleg friss nyelvtanulóknak és főleg távoktatásban - nem mindig egyszerű. Ha nem vagytok elégedettek magatokkal, elbizonytalanodtatok vagy elkedvetlenedtetek, érdemes lehet elgondolkozni azon, vajon nektek való-e az a módszer, amiben most tanuljátok a nyelvetek. Összeszedtünk három tippet, ami beválhat, ha belefáradtatok a magolásba.
Február 19-ig lehet középiskolába jelentkezni, de addig még sok feladat vár a középiskolai felvételi évében a diákokra és a szülőkre. Összeszedtük a lépéseket, amiket mindenképp meg kell tennetek, mielőtt választotok.
Nem mindenki tudja kapásból, hogy pontosan hol és mit szeretne tanulni. Ezzel semmi gond nincs, nem mindenki álmodja meg már általános iskolában, hogy egyszer mérnök, bankár vagy jazz-zenész lesz.
Nem győzzük ismételni, hogy mennyire közel van a középiskolai felvételi, ami sokatok számára az első nagyobb megmérettetést fogja jelenteni. Így teljesen érthető, hogy közel egy héttel a nagy nap előtt már eléggé izgultok. Megnyugtatásképpen most olyan diákokkal beszélgettünk, akik a korábbi években hasonló érzésekkel vágtak neki a vizsgáknak és sikeresen vették az akadályokat. Következzen néhány vélemény és tipp tőletek, nektek.
Kevesebb, mint két hét múlva lesz a 2021-es középiskolai felvételi. Jó hír, hogy addig még van egy kis időtök a gyakorlásra. Cikksorozatunk első részében Szabó Roland magyartanárral beszélgettünk, és a feladatsorral kapcsolatban gyűjtöttünk össze nagyon fontos szabályokat és típushibákat.
Mindenki gyűjti az egyetemen, a cél pedig a 180 vagy 120 darab - mi az? Kreditek. Összeszedtünk minden fontos infót, amit a vizsgaidőszak előtt, sőt az egyetemi felvételi előtt tudni kell a kreditrendszerről.
Lassan teljesen az életünk része lesz az otthoni tanulás és otthoni munka. Bár meg lehet szokni, és van, aki örül is, hogy többet lehet otthon, azért érdemes néhány tippet megfogadni, hogy ne tűnjön el a rendszer és a motiváció a hétköznapokból.
Jövő héten kezdődnek az őszi emelt szóbelik, 23-án pedig a középszintűek. Ezért most összegyűjtöttünk néhány hasznos tanácsot, amivel főleg azoknak a vizsgázóknak szeretnénk segíteni, akik tartanak ettől a típusú megmérettetéstől.