Nagy tiltakozás készül december 19-re, a diákok is szervezkednek
Az ország több pontján is arra biztatják társaikat, hogy szervezzenek saját tiltakozást jövő hétfőn.
Az ország több pontján is arra biztatják társaikat, hogy szervezzenek saját tiltakozást jövő hétfőn.
Legalábbis a Policy Agenda elemzőcég szerint ilyen következménye is lehet, hogy a rossz PISA-eredményeket a tanárokon akarja elverni a kormány.
Mécsest gyújtanak az oktatásért. Mint írják, szégyen, hogy a diákok negyede funkcionális analfabéta.
Kamerunban a francia nyelv dominál, holott az angol is hivatalos. Az angolul beszélő vidékeken kiűznék az oktatásból a frankofón befolyást.
Nyolc hónap felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte szerdán a párizsi büntetőbíróság azt a 26 éves rendőrt, aki bántalmazott egy gimnazistát márciusban a munkajogi reform elleni egyik tüntetésen.
Megjelent a felsőoktatási intézmények rangsora is, ahol az ELTE továbbra is az élen.
A kormánypárt oktatási reformja ellen vonultak utcára a lengyel pedagógusok.
Tüntetést hirdettek hétfő 17 órára a GTK hallgatói, miután addig súlyosbodott a kar és a Műegyetem vezetése között kialakult helyzet, hogy a közelmúltban felfüggesztését töltő Andor György dékánt végül elbocsájtotta Józsa János rektor. A tüntetés Facebook-eseményén eddig 900-an jelezték a részvételüket.
Eddig óvakodtak a tüntetéstől, és tárgyalni akart inkább a GTK közössége a Műegyetem vezetésével, de korábban felfüggesztett, szerdán kirúgott Andor György dékán miatt nem ülnek tovább a babérjaikon.
Minden második iskolában van olyan tanár, aki tagja egy szakszervezetnek, de a kép árnyaltabb.
Spanyolország több mint ötven városban tüntettek a diákok az új középiskolai vizsgarendszer ellen szerdán.
Az egyetemisták az egész magyar társadalmat érintő kérdéseket meg tudták fogalmazni 1956-ban - mondta az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Történeti Intézetének igazgatója.
A tervezett oktatási reform ellen tüntettek hétfőn az egyik lengyel pedagógus szakszervezet tagjai hétfőn a lengyelországi vajdasági központokban, a tiltakozások során az ellenzék az oktatásügyi miniszter leváltását célzó parlamenti indítványt helyezett kilátásba.
Már márciusban mutatkoztak törésvonalak a mozgalomban, hogy mennyire vállaljanak markáns politikai véleményt. A menekültügyhöz való hozzászólás végül a mozgalom egyik arcának távozását jelentette, azonban így a belső feszültség is enyhült. Októberben kiderül, hogy tud-e valami korszakalkotót tenni a Tanítanék Mozgalom.
A hallgatók a magas tandíjak ellen tüntettek volna békésen, de az egyetemeken tilos tömegtüntetéseket tartani. A kiérkező rendőrökkel azóta sorozatosak az összecsapások.
A keresztféléves képzésekre jelentkezők választhatnak utoljára több tucat megszűnő alapszak közül. Számos olyan képzés is eltűnik, amelyért pár éve még az utcára is vonultak a hallgatók.
Gyetvai Viktor számos diáktüntetést koordinált a közoktatási tüntetések során, de valótlanságokat állítva betámadta a kormányközeli média.
A szegedi bölcsészkar szigorított az előadások látogatásának feltételein, az órák felére be kellene járni. A hallgatói önkormányzat szerint szabálytalan a döntés, így utcára is vonulnának.
Szerintük nem demokratikusan járt el az Emberi Erőforrások Minisztériuma.