Hallgatói tüntetés és bekussoltatott diák a hét híreiben
Megjelent a felsőoktatási intézmények rangsora is, ahol az ELTE továbbra is az élen.
Megjelent a felsőoktatási intézmények rangsora is, ahol az ELTE továbbra is az élen.
A kormánypárt oktatási reformja ellen vonultak utcára a lengyel pedagógusok.
Tüntetést hirdettek hétfő 17 órára a GTK hallgatói, miután addig súlyosbodott a kar és a Műegyetem vezetése között kialakult helyzet, hogy a közelmúltban felfüggesztését töltő Andor György dékánt végül elbocsájtotta Józsa János rektor. A tüntetés Facebook-eseményén eddig 900-an jelezték a részvételüket.
Eddig óvakodtak a tüntetéstől, és tárgyalni akart inkább a GTK közössége a Műegyetem vezetésével, de korábban felfüggesztett, szerdán kirúgott Andor György dékán miatt nem ülnek tovább a babérjaikon.
Minden második iskolában van olyan tanár, aki tagja egy szakszervezetnek, de a kép árnyaltabb.
Spanyolország több mint ötven városban tüntettek a diákok az új középiskolai vizsgarendszer ellen szerdán.
Az egyetemisták az egész magyar társadalmat érintő kérdéseket meg tudták fogalmazni 1956-ban - mondta az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Történeti Intézetének igazgatója.
A tervezett oktatási reform ellen tüntettek hétfőn az egyik lengyel pedagógus szakszervezet tagjai hétfőn a lengyelországi vajdasági központokban, a tiltakozások során az ellenzék az oktatásügyi miniszter leváltását célzó parlamenti indítványt helyezett kilátásba.
Már márciusban mutatkoztak törésvonalak a mozgalomban, hogy mennyire vállaljanak markáns politikai véleményt. A menekültügyhöz való hozzászólás végül a mozgalom egyik arcának távozását jelentette, azonban így a belső feszültség is enyhült. Októberben kiderül, hogy tud-e valami korszakalkotót tenni a Tanítanék Mozgalom.
A hallgatók a magas tandíjak ellen tüntettek volna békésen, de az egyetemeken tilos tömegtüntetéseket tartani. A kiérkező rendőrökkel azóta sorozatosak az összecsapások.
A keresztféléves képzésekre jelentkezők választhatnak utoljára több tucat megszűnő alapszak közül. Számos olyan képzés is eltűnik, amelyért pár éve még az utcára is vonultak a hallgatók.
Gyetvai Viktor számos diáktüntetést koordinált a közoktatási tüntetések során, de valótlanságokat állítva betámadta a kormányközeli média.
A szegedi bölcsészkar szigorított az előadások látogatásának feltételein, az órák felére be kellene járni. A hallgatói önkormányzat szerint szabálytalan a döntés, így utcára is vonulnának.
Szerintük nem demokratikusan járt el az Emberi Erőforrások Minisztériuma.
Szerintük az olimpia rendezésére szánt költségeket az oktatásra is lehetett volna fordítani.
Még a tanévzárón kérték fel a pedagógusokat, szülőket és más támogatókat, hogy csatlakozzanak a mozgalmukhoz, hogy minél hatékonyabban tudjanak fellépni a kritizált kormányzati oktatáspolitikával szemben.
Bangladesben is nagyon elegük van a fiataloknak a szélsőséges iszlamisták terrorakcióiból, ám hisztéria helyett élőlánccal tüntettek a diákok.
A parlament még rá sem bólintott arra tervezetre, ami engedélyezné a brit egyetemek tandíjemelését, egyes intézmények máris emelték a 2017-ben kezdődő tanév költségeit.
A tanultabb rétegeket és az oktatás szereplőit is elérte a sikertelen törökországi puccskísérletet követő tisztogatás. Erdogan elnök gyakorlatilag minden feltételezett ellenzéki félreállít.