Újra tüntetnek a pedagógusok, már az időpont is megvan

A Tanítanék Mozgalom szervezi a megmozdulást.

  • Eduline

Törley Katalin a Magyar Nemzetnek beszélt arról, hogy február 1-én újabb tüntetést szerveznek.

Legutóbb a köznevelési törvény elfogadásának ötödik évfordulóján, december 19-én tiltakozott a Tanítanék.

A mozgalom akkor azt követelte Balog Zoltántól, hogy január végéig mondjon le miniszteri pozíciójáról. Ezen kívül új közoktatási törvényt és önálló oktatási tárcát is követelnek.

Hozzászólások

Kérheti az óvoda a GYES-en vagy GYED-en lévő szülőtől, hogy előbb vigye haza a gyereket?

„Anyuka úgyis otthon van a kistestvérrel, vigye haza ebéd után a nagyobbat” – időről időre találkozhatnak hasonló kéréssel az óvodás gyerekek szülei. De megteheti-e az óvoda, hogy arra kéri a GYES-en vagy GYED-en lévő szülőket, vigyék haza korábban a gyereküket? És mi történik akkor, ha az intézmény létszámhiányra hivatkozva küldené haza a gyerekeket? Megnéztük, mit mondanak a szabályok.

Lannert Judit: „Furcsa lenne azt mondani, hogy 3 hónapnyi tárcavezetői munka után hátradőlhetek, mint aki jól végezte a dolgát”

Megérkezett az iskolakezdési támogatás első részlete a jogosult családokhoz, a parlamentben azonban továbbra is téma volt, hogy kik és mekkora összeget kapnak. Szűcs Gábor fideszes képviselő szerint a kormány jóval kevesebbet költ a programra, mint amennyit Magyar Péter korábban ígért, és az általános és középiskolások kétharmada kimaradt a támogatásból.

@eduline.hu

5 fontos kifejezés, ami a mindennapjaitok része lesz az egyetemen #egyetem #eduline #collegelife #magyartiktok #fy

♬ eredeti hang - eduline.hu