Fantasztikus színes fotók a 19. századi Tunéziáról
Egy különleges technikával már a 19. században tudtak színes fényképeket készíteni.
Egy különleges technikával már a 19. században tudtak színes fényképeket készíteni.
Korhű fegyverek és vérző sebek teszik élethűvé a látványt.
Egy békési iskola diákjai a forrdalom megemlékezésének csúcspontjaként az egykori hősök szerepébe bújtak.
Ehhez képest nevetséges, hogy csak nagyjából száz éve fogadjuk el a balkezességet.
A Londonba élő Liscsey Ferenc az 1956-57-es tanévre szóló bérlete.
Bár jó a rendelkezésre álló tananyag és a tankönyvek is körültekintően mutatják be a forradalom eseményeit, de a rendelekezésre álló idő kevés, hogy érdemben magukévá tegyék az anyagot a diákok.
Százhúsz éve, 1896. október 18-án jelent meg a New York Journal hasábjain az első képregény. Richard Felton Outcault különös figurája, a sárga ruhába öltöztetett Yellow Kid kalandja egy egész oldalt foglalt el, és nem sokkal később már több kockából álló képsorrá változott.
Szakértői vélemény szerint kiugróan magas összegért dolgoztak a nyolcadikos állami történelemkönyven a szerzők.
Nem egyszerű a célul kitűzött "átpolitizáltságtól mentes, szakmai" munkához tartani magát a Történelemoktatók Szakmai Egyesületének, ha csak olyan előadókat hívnak meg a kísérleti tankönyvek kapcsán, akik ezeket a könyveket kiadták - köztük egy korábbi államtitkárt.
Egy idei tankönyvben Orbán és Gyurcsány is szerepel, így aztán újra központi témává vált a tankönyvhelyzet. Aligha véletlen, hogy szinte nemzeti sporttá vált a tankönyves bakik vadászata - ehhez pedig bőven szolgáltattak muníciót a szerzők.
Idén már megúszta egy évfolyam, most egy újabb örülhet.
Épp 1848. augusztus 12-én fogadta el az Országgyűlés az elemi oktatásról szóló törvényjavaslatot. Ezzel ingyenes és kötelező lett az iskolai oktatás a fiúk 12, a lányok 10 éves koráig.
Olyan erős rádiósugárzás érte el a Földet egy napkitörést követően, hogy az amerikai radarok működésképtelenné váltak. A szovjetekre gyanakodtak, ezért beindult a riadólánc, ám a tudomány megőrizte a világbékét.
1600 éves kora ellenére elég pengén fest.
Több mint ezer régi törzsi sziklarajzot fedeztek fel az észak-kínai Belső-Mongólia Jinsan-hegységében, az alkotások 1000-1500 éve készülhettek.
A texasi Austin városának egyeteménél 14-en haltak meg, mikor Charles Whitman puskájával tüzet nyitott a diákokra az épület híres tornyából.
Összességében jobb lett az idei érettségizők átlaga a tavalyiakénál. Az Oktatási Hivatal adatait a Magyar Nemzet közölte, ezekből kiderül, míg tavaly az érettségizők jegyátlaga 3,57 volt, addig idén már 3,66.
Csontokból állapították meg egy több ezer éve élt ember étrendjét, és különös dologra bukkantak.
A könnyebbektől haladunk a bonyolultabbak felé.