Elindult a tavaszi félév, a legtöbb egyetemen vége az online oktatásnak
A legtöbb egyetemen február 7-e és 14-re között kezdődött el a második félév. A legtöbb intézményben vége az online oktatásnak, de van, ahol a hibrid formát választották.
A legtöbb egyetemen február 7-e és 14-re között kezdődött el a második félév. A legtöbb intézményben vége az online oktatásnak, de van, ahol a hibrid formát választották.
Az egyetem hallgatói önkormányzata a Facebookon posztolt az aktuális járványügyi protokollról.
A közel négy hónapig tartó távoktatást azután szüntették meg, hogy rengeteg diák beolttatta magát.
A kormány nem tervezi az online átállást, hiszen azt szeretnék, ha "iskolák is működnének" - mondta a mai Kormányinfón Gulyás Gergely, Miniszterelnökséget vezető miniszter.
Több mint 400 hallgató írta alá azt a petíciót, amely a személyes oktatás fenntartása mellett kampányol.
A diákok attól félnek, az online oktatás miatt óriási hátrányba kerülhetnek, nem tudják megvalósítani a céljaikat – ez derül ki egy kutatásból.
A romló járványügyi adatok miatt Szerbiában hétfőtől ismét mindenkinek kötelező maszkot hordania az iskolákban - így döntött hétfőn az egészségügyi minisztérium.
Nem lesz kötelező maszkviselés, se távolságtartás - mondta a köznevelésért felelős államtitkár.
Van olyan egyetem, ahol szeptembertől a 150 főnél nagyobb előadásokat csak online lehet megtartani, máshol ezt a határt 50 főnél húzták meg. Olyan intézmény is van, ahol három forgatókönyvet is kidolgoztak a következő félévre, azok közül a járványügyi helyzet alapján "választanak" majd. Pár héttel a szeptemberi szemeszterkezdés előtt arról kérdeztük az egyetemeket, milyen szabályokkal készülnek az új tanévre.
A középiskolások és az egyetemista korúak azok, akik leginkább tudják terjeszteni a fertőzést - mondja Duda Ernő virológus.
A köznevelési államtitkár azt mondta, optimistán állnak a szeptemberi iskolakezdéshez.
A héten 1200 milliárd forint támogatástól esett el a felsőoktatás, folytatódtak az érettségik és pótnappal számolhatnak azok, akik betegség miatt nem tudtak részt venni az írásbeliken - összeszedtük a hét legfontosabb oktatási híreit.
Kásler Miklós szerint a kormány céljait igazolta vissza, hogy sokan jelentek meg az iskolákban.
Az egyetem minden hallgatójának és dolgozójának azt ajánlja, hogy éljen a koronavírus elleni oltás lehetőségével, és vegyék fel az első és a második oltást is.
Május 10-től a felsősöknek és a középiskolásoknak is újraindul a jelenléti oktatás. Sokan azonban úgy érzik, ennek még nincs itt az ideje a járvány miatt, mások pedig feleslegesnek tartják, hogy a tanév utolsó honapjára kell visszatérni az iskolákba. Mit tehetnek azok a szülők, aki a továbbiakban is otthon tartanák a gyereküket, illetve milyen járványügyi intézkedésekkel kell számolni az intézményekben? Most minden kérdést megválaszolunk.
Jövőhét hétfőn nyitnak az iskolák, visszatérhetnek a tantermeikbe a középiskolások és a felsősök is - ezt azonban egyre többen tartják rossz lépésnek.
Az érettségi első hete után már általánostól középiskoláig mindenki személyesen tanul majd, és ez az év végéig így is marad. A digitális oktatás ugyanis "jól bevált, de a közösség szempontjából fontos a jelenlét is" - mondta Galgóczi Ágnes, a Nemzeti Népegészségügyi Központ járványügyi osztályvezetője.
Három nap normál tanítás után egy egész osztály karanténba került az egyik nagyatádi iskolában.
Mi lesz a nyitás után az otthon maradó diákokkal, ha a személyes oktatás alatt nem mehet tovább párhuzamosan az online oktatási? Hogyan tarthatnak lépést az osztállyal azok, akik a járványhelyzet miatt nem engedik iskolába a gyereküket?
Míg a minisztérium szerint magas volt a személyes oktatásban résztvevő diákok száma a nyitás első napján, az ADOM Diákmozgalom felmérése szerint több mint 100 ezer alsós diák nem ment be az iskolába.