Boldogtalanok a magyar fiatalok? Egy felmérés szerint igen
Egy OECD-kutatás szerint a magyar fiatalok boldogabbak hazájuk idősebb állampolgárainál, de a fejlett országok között még így is boldogtalannak számítanak.
Egy OECD-kutatás szerint a magyar fiatalok boldogabbak hazájuk idősebb állampolgárainál, de a fejlett országok között még így is boldogtalannak számítanak.
Salgótarjánban a megkérdezett középiskolások 90 százaléka tervezi elhagyni a megyét.
A középiskolások csereprogramjait intéző AFS megkérdezte a magyarokat, mennyire szívesen fogadnának be külföldi cserediákokat.
Javultak az iskolázottsági mutatók Magyarországon a 2011-es népszámlálás és a tavaly októberi mikrocenzus között - közölte a Központi Statisztikai Hivatal népszámlálási főosztályának vezetője a köztévén. Budapesten a legtöbb a diplomás.
Pont annyival csökken a felsőoktatásba járók száma, amennyivel a 18-24-es kososztály aránya a társadalmon belül.
Rossz társaságba keveredtünk.
A szakgimnáziumokba jutottak be a legtöbben, de a leendő gimnazisták száma sem sokkal alacsonyabb. A felvételizők háromnegyede az első helyen megjelölt suliba került be - derül ki az Oktatási Hivatal adataiból.
A legfrissebb nyilvánosságra hozott statisztikai adatok alapján 2002 és 2016 közt több mint kétszeresére nőtt az egészségügyben dolgozók bére.
Az elmúlt 16 évben nem volt annyira népszerűtlen a természettudomány a felvételizők körében, mint idén.
Az ország fejlettebb, nyugati fele vonzóbb - ez is kiderül az adatokból.
Az Erasmus+ érdekes adatokat hozott nyilvánosságra.
A természetes népességfogyás mértékét duplán meghaladja a szakgimnáziumokban tanulók létszámának csökkenése.
Sajnos nem sok elemét találni a magyar oktatási rendszerben azoknak a kritériumoknak, amik az Engame Akadémia elemzése szerint sikeressé tehetik egy ország oktatását.
Az utóbbi években drasztikusan esett a diszlexiás és diszgráfiás gyerekek száma, ám ez csak a statisztikában van így.
A KSH közzétette a szeptemberi adatokat.
Itthoni karriert kínál a kormány a Nagy-Britanniában végzett magyaroknak, ám a felmérések szerint nem azért mennek el, hogy aztán egy percet se dolgozzanak kint.
Hétfőn nyilvánosságra hozták a statisztikákat az idei felsőoktatási jelentkezésekről. Ezekből látszik, mik a legnépszerűbb szakok és intézmények idén a végzősök körében.
Tavalyhoz képest duplájára nőtt azok száma, akik a teljes képzést külföldön végeznék el, vagy részképzésben utaznának külföldre – erre jutott a Budapesti Gazdasági Egyetem által az Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállításon végzett kutatás.
A többi középfokú képzési területnél sokkal jobban esett a szakiskolákban tanulók száma, de gimnáziumokba és szakközépiskolákba is kevesebben iratkoztak be. Kiadta az Emberi Erőforrások Minisztériuma a köznevelési statisztikai gyorstájékoztatót.