Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Ha egy kicsit rosszabban sikerült az érettségitek, mint amennyivel előzetesen kalkuláltatok, akkor felmerülhet benneteket a kérdés, hogy mi lesz akkor, ha sehova sem vesznek fel benneteket.
Február 15-én lejár a jelentkezés az egyetemi felvételire. Nem kell kétségbeesni akkor sem, ha egyik szakra sem kerülnétek be a júliusi ponthirdetéskor.
Pénteken elkezdődött a tanév, több egyetemen is rekordot döntöttek a pótfelvételin, rendeletben változtatnák meg a pedagógusok szakmai ellenőrzését. Mutatjuk, hogy mik voltak a hét legfontosabb eseményeit.
Kiderültek a ponthatárok - a tavalyihoz képest majdnem kétszer annyi - összesen 11844 - főt vettek fel felsőoktatásba a pótfelvételin, önköltségesen kereken 5000, 6844 hallgató pedig állami finanszírozásban kezdi meg az őszi félévet.
Végre kiderült, hány ponttal lehet bekerülni a pótfelvételizőknek a kiszemelt egyetemi képzésükre. Itt megnézhetitek, hogy melyek lettek a legnépszerűbb alapszakok ponthatárai.
Tíz nap múlva érkeznek a pótfelvételi eredmények, augusztus 28-án kiderül, kik jutottak be az általános felvételi eljárás után az egyetemre. De mikor kezdődik nekik az egyetem?
Közeledik az iskolakezdés, ennek ellenére még nem érkezett meg a hivatalos tanév rendje, viszont a menzáról már többet lehet tudni. Érdekes változás jöhet a jogosítványszerzés terén és mozgalmas időszakuk van a pótfelvételizőknek is. Mutatjuk, mi történt augusztus második hetén.
Vasárnap éjfélkor lezárult a pótfelvételi jelentkezési időszaka. Mutatjuk, milyen teendők várhatnak még rátok, mielőtt augusztus végén megérkeznek a ponthatárok.
Számos dologban akad(t) egyeztetni valója kormánynak ezen a héten is a szakszervezetekkel. Megjelent a státusztörvény végrehajtási tervezete, amiről a héten már volt is személyes egyeztetés, de augusztus 4-ig kritizálhatták a a tanév rendjének tervezetét is. A héten pedig egy nagyon fontos időpont is lejár: ma éjfélig adhatjátok le a jelentkezéseteket, ha pótfelvételiznétek.
Már csak két napotok maradt, hogy leadjátok a jelentkezésetek, ha pótfelvételin szeretnétek bekerülni az egyetemre. Összeszedtük, mire figyeljetek, hogy minden rendben menjen.
Már csak néhány napotok van jelentkezni, ha pótfelvételin szeretnétek bekerülni valamelyik egyetemre. Mutatjuk, hogyan működik a pontszámítás, miért kaptok többletpontokat, ha most jelentkeztek.
Javában zajlik az idei pótfelvételi időszak, augusztus végén pedig a ponthatárok is megérkeznek. De vajon milyen pontokra számíthattok? Magasabbak lesznek vagy alacsonyabbak, mint az általános felvételiben?
Múlt héten kihirdették a felvételi ponthatárokat, és kiderült, hogy kit, melyik egyetemre vettek fel. Sajnos nem mindenkinek érkezett meg a várva várt sms, viszont még mindig van remény, ugyanis augusztus hatodika éjfélig jelentkezhettek a pótfelvételen meghirdetett szakokra. Összegyűjtöttük nektek, hogy milyen képzésekre pótfelvételezhettek a különböző egyetemeken.
Nem mindenkinek végződött mosolygósan a ponthatárhúzás napja, a jó hír viszont az, hogy még mindig van esélyetek a szeptemberi egyetemkezdésre. Összeszedtünk mindent, amit tudnotok kell a pótfelvételiről.