Újabb alapítványi egyetem - Pécsen is megszavazták a modellváltást
Szeged után Pécsen is szavazott az egyetem szenátusa az alapítványi átalakulásról.
Szeged után Pécsen is szavazott az egyetem szenátusa az alapítványi átalakulásról.
Péterffy Attila szerint "ez egy felülről vezérelt, az egyetemi polgárok érdekeit, igényeit és véleményét figyelmen kívül hagyó átalakítás”.
Arra a kérdésre, hogy “összességében, támogatod-e a modellváltást?” a Pécsi Tudományegyetem megkérdezett hallgatóinak 80 százaléka azt monda, hogy nem támogatják az elképzelést. Szegeden pedig nem halad zökkenőmentesen a szavazás.
A hvg.hu megszerezte a Pécsi Tudományegyetem elé kerülő előterjesztést, amit megszavaztat pénteken Miseta Attila rektor a Szenátussal.
A január 25-én tartott második összegyetemi egyeztetés résztvevői nem látnak esélyt arra, hogy a Pécsi Tudományegyetem autonómiája megmaradjon alapítványi keretek között.
Csütörtökön tárgyalta volna a Pécsi Tudományegyetem (PTE) Szenátusa az egyetemi modellváltás kérdését, azonban Miseta Attila rektor az ülés elején közölte, ezt leveszik a napirendről, mivel egészen más információkat kaptak Gulyás Gergelytől, mint Kásler Miklós tanácsadójától.
Felszólítja továbbá a szenátus tagjait, hogy "széleskörű felmérések hiányában" szavazzanak nemmel a modellváltásra.
Az innovációs és technológiai miniszter állítása szerint az intézményekre bízza, hogy fenntartót váltanak-e.
A Szegedi Tudományegyetem a következő, 2021-2024. közötti időszakra vonatkozó - most készülő - Intézményfejlesztési Terve keretében vizsgálja az intézmény lehetséges, legoptimálisabb működési modelljeit.
Újabb magyar sikerekről számolunk be: a Times Higher Education (THE) pszichológiai képzéseket rangsoroló listáján, az informatikai rangsorban, a gazdasági és üzleti rangsorban, illetve a bölcsészettudományi képzések listáján is szépen szerepeltek a magyar egyetemek.
Mutatjuk, hogy melyek a legjobb orvosi-, mérnöki-, és fizikai képzést indító magyar egyetemek a Times Higher Education (THE) rangsorai szerint.
Öt magyar egyetem is felkerült a Times Higher Education (THE) társadalomtudományi képzéseket rangsoroló listájára. A legjobb eredményt a Budapesti Corvinus Egyetem és a Debreceni Egyetem érte el.
A Semmelweis Egyetem, az ELTE, a Debreceni Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem, a Szegedi Tudományegyetem és a Szent István Egyetem is bekerült a Times Higher Education (THE) élettudományi képzéseket rangsoroló listájába.
Egy orvosegyetemi neuropszichológia írásbeli vizsgán már átmegy a PTE ÁOK és az IBM által közösen fejlesztett, mesterséges intelligencia által működtetett chatbot.
Bár korábban már körbekérdeztük az egyetemeket azzal kapcsolatban, hogy milyen formában tervezik indítani a tanévet, a napokban olvasható járványügyi statisztikákat figyelembe véve újra felmerült bennünk a kérdés: vajon mindenhol lesz személyes oktatás? Most ismét felkerestük a felsőoktatási intézményeket. Eddig a lentiekben olvasható válaszokat kaptuk, de amint újabb válasz érkezik, cikkünket frissítjük.
Persze a távolságtartásra is figyelni kell majd az egyetemen.
A tünetmentes, de koronavírusos gólyák akár egy napig is együtt lehettek a többiekkel.
A Debreceni Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem, a Szegedi Tudományegyetem és a Semmelweis Egyetem közlése szerint sem az orvos- és egészségtudományi egyetemek vezetőinek, sem a fenntartató minisztériumnak nem szándéka egy közös orvosegyetem létrehozása.
A Pécsi Tudományegyetemen (PTE) várhatóan 4850 új hallgató kezdheti meg a tanévet, a felvettek száma néhány százalékkal elmarad a tavalyitól - tájékoztatta a felsőoktatási intézmény az MTI-t pénteken.
Történelemkönyvet írt egy pécsi egyetemista, mert nem talált elég hasznos anyagot az emelt szintű töriérettségihez. Már az idén érettségizők is hasznát vehették.