A pécsi egyetem is szigorított a járványügyi szabályokon
Szigorított a járványügyi szabályokon a Pécsi Tudományegyetem, november 2-től az összes zárt térben kötelező maszkot hordani.
Szigorított a járványügyi szabályokon a Pécsi Tudományegyetem, november 2-től az összes zárt térben kötelező maszkot hordani.
Újabb videót tett közzé a maszkviselésről a Pécsi Tudományegyetem (PTE). Az intézményben hetek óta kötelező a maszk az előadásokon, a közösségi terekben pedig „ajánlott”.
Magyar kutatóknak is komoly szerepe van a kapszaicin-receptor klónozásáért kapott Nobel-díjban.
Megkapta az Award for Excellence in Internationalisation díjat a Pécsi Tudományegyetem.
Bár az innovációs minisztérium nem tette kötelezővé a maszkviselést az egyetemeken, egy héttel a félévkezdés után már van már olyan intézmény, ahol csak maszkban lehet részt venni az előadásokon és a szemináriumokon.
Szeptember 13-tól, azaz hétfőtől lépnek életbe az új szabályok Pécsen.
Az intézkedés az egészségügyi karokon tanulókat érinti Pécsen, Debrecenben, Miskolcon és a Semmelweis Egyetemen.
Összesen tíz magyar egyetem került fel a Times Higher Education (THE) 2022-es rangsorára, ebből öt intézmény van a legjobb ezerben. A friss listába több mint 1600 egyetem került be összesen 99 országból.
Szám szerint öt egyetemnek nyújtanak majd szakmai támogatást.
Vállalati ösztöndíjak, versenyek, közös képzések és kutatási projektek, céges tanszékek vagy laboratóriumok – egyre több „jele” van annak, hogy az egyetemek és a vállalatok egyre szorosabbra fűzik a kapcsolatot. Ezzel mindenki nyer. A hallgatók szakmai, sőt sok esetben anyagi támogatást is kaphatnak, a cégek pedig komoly kutatói bázisra támaszkodhatnak, na meg könnyen rátalálhatnak a legtehetségesebb hallgatókra, akiknek eleinte gyakornoki pozíciót, később pedig álláslehetőséget kínálhatnak.
Majdnem 5500 felvételiző jutott be a Pécsi Tudományegyetem képzéseire, a legtöbben ápolás és betegellátás, jogász, orvosi és pszichológia szakra jelentkeztek.
Már mindenki tűkön ül a ponthatárhúzás miatt, ezért utánajártunk, hogy fővárosi és vidéki egyetemeken mikor kezdődik majd az őszi szorgalmi időszak. Azt is megnéztük, mikor lesznek a ZH-hetek, illetve az őszi vagy téli szünet - már ahol vannak ilyenek.
Januárban szavaztak, áprilisban megjelent a modellváltók listája, az alapítványt mégis az utolsó pillanatban sikerült csak bejegyezni.
Idén egyre több város szervezi meg a tavaly kimaradt ponthatárvárókat, Pécsen és Kecskeméten is lesz buli.
Múlt pénteken szavazást indítottunk: arra voltunk kíváncsiak, szerintetek melyik az ország legkülönlegesebb egyetemi épülete. Sokáig fej fej mellett haladt a Soproni Egyetem főépülete és a Miskolci Egyetem sportcsarnoka. Nézzük, változott-e az állás.
A Soproni Egyetem főépülete, a Miskolci Egyetem sportcsarnoka vagy az egri Eszterházy Károly Egyetem épülete a legkülönlegesebb? Az állás szoros, de még szavazhattok.
Egy ikonikussá vált körcsarnok a Dudujka-völgyben, egy érdekes campus-kísérlet Piliscsabán, planetárium az egri egyetem tetején, monumentális díszudvar Debrecenben. Tizenkét különleges egyetemi épületet mutatunk be, cikkünk végén szavazhattok is arra a campusra, amelyik a legjobban tetszik. (A fővárosi egyetemeket hiányoló olvasóinknak mondjuk: cikksorozatunk következő részében Budapesten nézünk körül.)
Hány pont kellett a bejutáshoz a legnépszerűbb egyetemek, legnépszerűbb szakjaira a 2020-as felvételin, és mennyien versenyeznek idén az ösztöndíjas helyekért? Cikksorozatunk ötödik részében a Pécsi Tudományegyetem (PTE) számainak jártunk utána.
Ismét eljött az az időszak, amikor az egyetemisták megmutathatják, mi mindent sikerült megtanulniuk az elmúlt hónapokban. Utánajártunk, hogy a nagyobb vidéki egyetemeken mettől meddig vizsgázhatnak a hallgatók.
Egy friss kutatásból kiderül, milyen kép alakult ki a magyar egyetemekről a külföldi sajtóban, illetve az is, egyes intézmények mitől váltak népszerűvé.