Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Újabb videót tett közzé a maszkviselésről a Pécsi Tudományegyetem (PTE). Az intézményben hetek óta kötelező a maszk az előadásokon, a közösségi terekben pedig „ajánlott”.
„Úgy gondoljuk, a jelenléti oktatás maszkban még mindig jobb, mint a digitális oktatás otthonról. Az oltottak arányának növelése és a maszkviselés együttesen lehet igazán hatékony a jelenléti oktatás megőrzésének érdekében” – írja az egyetem, amely az elmúlt napokban több videót is közzétett a maszkviselés fontosságáról.
A legújabb videóban Jáksó Krisztián, a PTE Klinikai Központ Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Intézet klinikai főorvosa többek között arról beszél, hogy a koronavírus-járvány első három hulláma idején kollégáival együtt nagyon sokat dolgoztak azért, hogy minél több beteg túlélje a betegséget.
„Ha elindul a negyedik fázisa a pandémiának, az a célunk, hogy az emberek ne kerüljenek kórházba. Ha kórházba kerülnek, ne kerüljenek intenzív osztályra. Ha pedig mégis az intenzív osztályra kerülnek, legalább ne haljanak bele ebbe a betegségbe. Amit most megtehettek azért, hogy ne kelljen az intenzív osztályon állandóan, minden ágyon emiatt betegeket kezelni, és figyelni, hogy vajon túlélik-e ezt a betegséget vagy nem, és amivel egymásra is vigyázhattok, az az, hogy ha az egyetem területén és a saját óráitokon, előadásaitokon maszkot hordtok” – mondja a főorvos.
„Végtelenül egyszerű dolog, nem kerül pénzbe, nem különösebben nagy energia – véditek egymást és véditek az oktatóitokat is. Kérlek titeket, függetlenül attól, hogy milyen órákon vagytok, milyen előadásokon vagytok, milyen zárt térben vagytok az egyetemen, ezt az apróságot a következő néhány hónapban tegyétek meg magatoknak és a társaitoknak” – kéri a hallgatókat.