A ChatGPT már a mindennapi munka részévé vált, de még nem veszi el az MI az állásunkat
Az MI elterjedésével egyre fontosabb lesz a kritikai érzék és a dolgozók készségfejlesztése.
Az MI elterjedésével egyre fontosabb lesz a kritikai érzék és a dolgozók készségfejlesztése.
Akik viszont kaptak, azoknak általában kérniük kellett. Még a kiugró infláció ellenére is az a ritkább, hogy automatikusan emel a munkáltató.
Hatalmas – talán a legnagyobb – váltás egyetemről átlépni a munkába, sok kérdést kell egyszerre megválaszolni és sok szabályt kell ismerni. Az első munkanap előtt jogosan merül fel: hány szabadnapom lesz; mikor érkezik a fizetésem; mit jelent a próbaidő és mi történik, ha megbetegszem? A tíz leggyakrabban felmerülő kérdés megválaszolásával segítünk, hogy ne legyen káosz a pályakezdés.
Nemzetközi trend a jelenlegi kiszámíthatatlan gazdasági helyzetben, hogy az emberek gyakrabban változtatnak munkahelyet, mint a koronavírus-járvány előtt. A Deloitte Big Quit felmérése arra kereste a választ, hogy ez a tendencia a magyar munkaerőpiacon is megfigyelhető-e. Mutatjuk az eredményeket.
Magasan az informatikai képzési terület diplomásai keresik a legtöbbet pályakezdőként, de vajon melyik egyetem diplomája éri a legtöbbet? Mutatjuk a statisztikákat.
Kommunikáció- és médiatudomány szakon, vagy politológia, szociológia, esetleg nemzetközi tanulmányok szakon tanultok? Mutatjuk, mekkora fizetésre számíthattok pályakezdőként.
Minden évben több ezer végzős jelöli meg valamelyik bölcsészképzést a felvételin, de vajon milyen fizetéssel számolhatnak diplomaszerzés után? Mutatjuk.
Közeleg a 2023-as felvételi, jön egy újabb záróvizsga időszak, de az mindig fontos kérdés marad, hogy a mennyit keresnek a különböző tudományterületeken diplomát szerzettek. Most egy kicsit jobban megnéztük azt, hogy milyen esélyekkel indulnak azok, akik gazdasági szakon végeznek.
A vállalkozásoknál dolgozók 49 százaléka elégedetlen a fizetésével, 52 százalékuk egy éven belül munkahelyváltást is tervez - derült ki a munkaerő-kölcsönzéssel és -közvetítéssel foglalkozó Trenkwalder szeptember közepén elvégzett munkaerőpiaci kutatásából.
Egy friss felmérésből kiderül, hogy egy átlagos 18-29 év közötti munkavállaló 3,6 munkahelyen dolgozott már, a munkahelyen töltött idő pedig egyenesen arányos az életkorral és a magasabb iskolai végzettséggel.
A bruttó átlagkereset a pénzügyi és biztosítási szektorban volt a legmagasabb, de átlagosan is emelkedtek a bérek a tavalyi számokhoz képest.
A 25 éven aluliak szja-mentessége és a minimálbér emelkedése a diákmunkákat is érinti.
Sok iskolás felteszi a kérdést: mire jó a matek? Hát, most mutatunk még egy választ a sütés-főzés, bevásárlás és adóbevallás mellett, ami bebizonyítja, hogy nagyon is sok mindenre jó a matek.
Egy friss felmérésből kiderült, milyen területeken lehet a legegyszerűbben munkát találni, és hova jelentkeztek a legtöbben tavaly. Mutatjuk azt is, milyen tanfolyamokra jelentkezhettek még.
A koronavírus-járvány teljesen átformálta a munkaerőpiacot, ma már nem egyszerű munkaszervezési kérdés, hanem életvitel a home office, és már nem a kiskosztüm és a nyakkendő, hanem Zoom-meeting és felül ing-alul pizsama szett jut eszünkbe az állásinterjúkról. De milyen skillekre van szükségük a pályakezdőknek a feje tetejére állt munkaerőpiacon?
Középiskolásként egyáltalán nem könnyű kiválasztani a megfelelő szakot, de hogy kicsit könnyebb legyen a dolgotok, megmutatjuk, hogy mit tanulhattok a legnépszerűbb BA- és BSc-képzéseken.
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) szerint szeptemberben a bruttó és a nettó átlagkereset 9,1 százalékkal volt magasabb, mint egy évvel korábban.
A teljes lakosságot nézve csökkent a munkanélküliek száma, de a 15-24 közöttiek körében jelentősen romlottak a mutatók.
Megvan a lista, melyik diplomákkal vagy szakmákkal lehet most a legtöbbet keresni. Ti is ilyen pályára készültök?
A pályakezdők idén átlagosan nettó 248 800 forintot szeretnének kézhez kapni. Mutatjuk, kik kérik a legmagasabb fizetést a munkáltatóktól.