Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az idei felvételiben is fontos kérdés, vajon milyen szakokon jár pluszpont a szakképesítésért és milyen feltételekkel zsebelhetitek be a 32 többletpontot. Összeszedtük a szabályokat.
Ha szakirányú képzésen tanultok tovább, 32 többletpontot is kaphattok a felvételiben, de nem mindegy, hogy milyen OKJ-s bizonyítványotok van és milyen szakon tanulnátok. Mutatjuk a szabályokat.
Egy friss felmérésből kiderült, milyen területeken lehet a legegyszerűbben munkát találni, és hova jelentkeztek a legtöbben tavaly. Mutatjuk azt is, milyen tanfolyamokra jelentkezhettek még.
A 2021-től életbe lépett szakképzési rendszerben is megmarad a két ingyenesen megszerezhető szakma? Mutatjuk a friss szabályokat és a legfontosabb részleteket.
A felnőttképzőknél nagy a roham az év utolsó napjaiban, a szakképzés átalakítása miatt ugyanis december 31-ig hirdethetnek tanfolyamokat a régi rendszerben.
Szakmát szereznétek, vagy már el is kezdtetek egy OKJ-s képzést? Mutatjuk, kik kaphatnak diákigazolványt és milyen kedvezményeket vehetnek igénybe vele.
Akkor is ingyen szerezhettek szakképesítést, ha már elvégeztek egy egyetemi vagy főiskolai szakot? Számít-e, hány államilag finanszírozott félévet használtatok el az alap- és a mesterdiploma megszerzéséhez? Olvasói kérdésre válaszoltunk.
Februárban is indulnak ingyenes OKJ-s képzések, az év többi részében pedig fizetős tanfolyamokra jelentkezhettek. De milyen szakmát érdemes kitanulni? Segítünk.
Nemcsak a közoktatásban alakul át a szakképzés jövőre, hanem a felnőtteknek szóló OKJ-s képzések rendszere is változik. A képesítések száma radikálisan lecsökken, többségüket pedig csak iskolai rendszerben lehet majd megszerezni, két vagy három év alatt. Sok népszerű szakma megszűnik vagy összeolvad. Összefoglaltuk, hogy mi történt az idén és mi várható 2020-ban.
A népszerű pénzügyi képzések zöme és más, a 2018-as toplistában szereplő képesítések sem lesznek többé önálló szakmák. A 2020. szeptemberében életbe lépő Országos Képzési Jegyzékben (OKJ) ugyanis az eddiginél jóval kevesebb képzést tartalmaz, és azok nagy részét is csak iskolai rendszerű képzésben lehet majd megszerezni.
Belevágnátok egy OKJ-s képzésbe, de nincsen érettségitek? Mutatjuk azokat a szakmákat, amelyeket érettségi bizonyítvány nélkül is kitanulhattok. Fontos azonban tudnotok, hogy 2020. szeptemberétől jelentősen átalakul a felnőttképzés rendszere is, erről is összegyűjtöttük a legfontosabb infókat.
Hol találjátok azoknak a szakképesítéseknek a listáját, amelyekhez érettségi végzettségre van szükség, és mi változik 2020 szeptemberétől? Itt vannak a tudnivalók.
Milyen szakmákat tanulhatnak azok, akiknek már van diplomája, és kell-e fizetni a képzésért? Összegyűjtöttük a legfontosabb információkat és változásokat.
Már elérhető a 2020-as Országos Képzési Jegyzék excel formátumban a 2020. szeptemberétől tanulható szakmák listájával. Segítünk a számok és betűkódok értelmezésében.
Szeretnétek OKJ-s képzésen tanulni, de nem tudjátok, hogyan és hol találjátok a szakmák listáját? Most összeszedtünk pár hasznos oldalt a keresgéléshez. Ha jövőre lépnétek be a szakképzésbe, akkor pedig mutatjuk a változásokat és a 2020-as listát.
A szakmák nagy részét már csak 2020 végéig kezdhetitek el tanfolyami formában tanulni, utána ugyanis jelentősen lecsökken a munka mellett elvégezhető, iskolarendszeren kívüli képzések száma az új Országos Képzési Jegyzék értelmében. Mutatjuk a részleteket.