Ezeken az egyetemeken van a legtöbb nemzetközi hallgató és oktató
Friss rangsort publikált a Times Higher Education, amiben a világ "legnemzetközibb" felsőoktatási intézményeit listázzák. Mutatjuk, melyik egyetemekre jár a legtöbb külföldi diák.
Friss rangsort publikált a Times Higher Education, amiben a világ "legnemzetközibb" felsőoktatási intézményeit listázzák. Mutatjuk, melyik egyetemekre jár a legtöbb külföldi diák.
THE, QS, CWU - csak néhány egyetemi rangsor, ami a világ legjobb felsőoktatási intézményeit listázza különféle szempontok alapján. Általánosságban elmondható, hogy ezekben a rangsorokban a magyar egyetemek általában a 600 – 1000. helyen között szerepelnek, és az utóbbi években egyre inkább csúsznak vissza.
2023-ban is eredményesen szerepeltek a magyar felsőoktatási intézmények a nemzetközi egyetemi rangsorokban. Összegyűjtöttük, milyen eredményeket értek el az elmúlt egy évben.
Nem kell feltétlenül Londonig, New Yorkig vagy Szingapúrig utazniuk azoknak, akik nemzetközileg is elismert üzleti vagy menedzsmentképzésre szeretnének jelentkezni. Több magyar egyetemnek, illetve budapesti kampusszal rendelkező külföldi intézménynek vannak magasan jegyzett gazdasági szakjai.
Ismét megjelentek a Times Higher Education (THE) friss nemzetközi rangsorai, több tudományterületi listában is előkelő helyezéseket értek el a hazai egyetemek. Összeszedtük az összes magyar eredményt.
Kilenc magyar egyetem került fel a sanghaji felsőoktatási rangsor friss tudományterületi listáira. A legjobb eredményt - saját szakterületén - az Eötvös Loránd Tudományegyetem érte el, fizikából a világ 150 legjobb felsőoktatási intézménye közé sorolták.
A Miskolci Egyetem a „mérnöki tudományok” kategóriában az 1543 egyetemet rangsoroló lista 451-500. helyén végzett.
Megjelent a Quacquarelli Symonds (QS) 2022-es rangsora, az ELTE-t több tudományterületen is kiemelkedő helyre sorolták.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem az űrtudományi mellett a fizikai és a pszichológiai területen is bekerült a világ 200 legjobb egyeteme közé.
A Harvard vezeti a Wall Street Journal és Times Higher Education közös amerikai rangsorát, de a legjobbak között van a Stanford, Yale és a Duke is.
Friss világrangsort tett közzé a brit Quacquarelli Symonds (QS), amelyben az egyetemek foglalkoztatási eredményei vizsgálták. A listán három magyar intézmény is van.
Újabb nemzetközi rangsorra kerültek magyar egyetemek – a Round University Ranking (RUR) 2021-es orvostudományi listáján a Debreceni Egyetem, a Semmelweis Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem is szerepel.
Összesen tíz magyar egyetem került fel a Times Higher Education (THE) 2022-es rangsorára, ebből öt intézmény van a legjobb ezerben. A friss listába több mint 1600 egyetem került be összesen 99 országból.
Öt magyarországi egyetem került fel az Academic Ranking of World Universities (ARWU) legfrissebb listájára. Az első helyen idén holtversenyben az ELTE és a Szegedi Tudományegyetem áll.
Nyilvánosságra hozta a Quacquarelli Symonds (QS) 2021-es tudományterületi listáját. Idén is több magyar egyetem került a legjobbak közé például a biológiai, az orvostudományi és a közgazdasági listán.
Hét magyar egyetem került be a most megjelent US News Best Global Universities 2021-es világrangsorába. A legjobb részeredményt a Semmelweis Egyetem érte el: 87. lett.
Önmagában a fenntartóváltás biztosan nem eredményez majd jelentős javulást az egyetemek rangsorhelyezésében - mondja a magyar felsőoktatás külföldi megítéléséről Fábri György egyetemi docens, az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kar Társadalmi Kommunikációs Kutatócsoportjának vezetője, akit a modellváltó egyetemek és a nemzetközi rangsorszereplések kapcsolatáról is kérdeztünk.
Most is összeállította a legjobb menedzsment képzéseket listázó rangsorát a Financial Times – ebbe Magyarországról a Budapesti Corvinus Egyetem mesterképzési kerültek be.
A Semmelweis Egyetem, a debreceni, szegedi és a pécsi egyetem is felkerült a Times Higher Education (THE) tematikus felsőoktatási világrangsorára. Az orvosi és egészségtudományi képzéseket indító intézmények ötszázas listáját amerikai, brit és ausztrál egyetemek vezetik.
Néhány szakterületi rangsort leszámítva általában egyre hátrébb kerülnek a listákon a magyar egyetemek, bár üdvözlendő, hogy egyre több kerül fel egyáltalán.