Korábbi államtitkár lett a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem új kuratóriumi tagja
Éder Tamás és Potori Norbert váltották a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem kuratóriumából távozó minisztereket.
Éder Tamás és Potori Norbert váltották a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem kuratóriumából távozó minisztereket.
Már más egyetemen is alkalmazták ezt a modellt: egy kormánytag helyére egy kormányközeli, de papíron az államtól független ember kerül a kuratóriumba a brüsszeli kifogások után.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) legfontosabb játszóhelyének számít a Vas utcai Ódry Színpad, ennek ellenére 2020 októbere, vagyis az egyetemfoglalás óta nem használták.
Varga Judit és Lantos Csaba is szerepel még az intézmények weboldalán, Szili Katalin pedig csak tisztséget váltott.
Az alkalmazottak többsége rossz véleménnyel van az intézmény vezetőségéről, sokan a felmondáson gondolkodnak vagy már meg is tették, ebben viszont inkább lehetőséget, mintsem hátrányt lát az egyetem.
Levelet írtak Ursula von Leydennek írt levelet a modellváltó egyetemek rektorai. Azt kérik az Európai Bizottságtól, hogy rendezzék az intézmények helyzetét, amelyet kizártak az Erasmus- és a Horizont-programból.
A miniszterek, államtitkárok, miniszteri biztosok és kormánybiztosok után további kormánypárti politikusoknak kellene távozniuk az egyetemi kuratóriumokból az Európai Bizottság javaslata alapján.
Hat plusz hat évben maximalizálták a kuratóriumi mandátum hosszát, és új összeférhetetlenségi szabályokat hoztak.
A Matthias Corvinus Collegium Alapítvány, a Maecenas Universitatis Corvini és a MOL-Új Európa Alapítványok egyenként körülbelül 10 százaléknyi részvénnyel rendelkeznek.
A miniszterek lemondtak a modellváltó egyetemek alapítványaiban betöltött kuratóriumi tisztségükről, Wáberer György kormánybiztos viszont a Tokaj-Hegyalja Egyetemért Alapítvány kuratóriumi tagságát tartja meg.
Kuratóriumi elnökként, intézményvezetőként és beosztottként is dolgozik a volt felsőoktatási államtitkár, Bódis József a Pécsi Tudományegyetemen.
Feltéve, ha egyáltalán vannak saját hatáskörben kiosztott ösztöndíjaik, 21 állami egyetemből ugyanis eddig még csak három rendelkezik ilyenekkel.
A tárca nélküli miniszter az oktatásért és a költségvetési ügyekért felelős uniós biztosokkal tárgyal a befagyasztott támogatásokról.
A miniszter vasárnap a Kossuth Rádióban beszélt arról, milyen eredményeket érnek el a modellváltó egyetemek.
Csák János optimista, úgy gondolja, lesz megegyezés az Európai Bizottsággal az Erasmus-program és a Horizont Európa kutatási és innovációs keretprogram ügyében.
Már egy decemberi dokumentumban is ott áll az Európai Bizottság figyelmeztetése, ráadásul Gulyás Gergely nyilatkozatával ellentétben a döntés nem is perelhető.
A területfejlesztési és uniós források felhasználásért felelős miniszter hamarosan Brüsszelbe utazik, hogy uniós biztosokkal tárgyaljon az Erasmusról.
Az Európai Bizottság döntése szerint a modellváltó egyetemek hallgatói és oktatói nem vehetnek részt az Erasmus-programban. Viszont - úgy tűnik - külföldi hallgatók ezekre az egyetemekre is érkezhetnek erasmusosként.
Leghamarabb 2024-ben vagy 2025-ben derülhet ki, előrelépnek-e a nemzetközi felsőoktatási rangsorokban az alapítványi fenntartásba került egyetemek.
Rengeteget veszít a felsőoktatás azzal, ha a huszonegy „modellváltó” egyetem végleg kimarad az 1987 óta működő Erasmus-programból. De mit veszítenek az egyetemisták? Hallgatókkal, friss diplomásokkal és szülőkkel beszélgettünk arról, mit jelent számukra az Erasmus – van, aki ezzel az ösztöndíjjal utazott életében először külföldre, más olyan szakmai tapasztalatokat szerzett, amely hazatérve aranyat ért.