Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Május 8-án több tízezer diák vág neki az érettségi eső hetének, az írásbeliknek. Összegyűjtöttük, mik a legnépszerűbb alap-és osztatlan szakok, miért igyekeznek majd a lehető legjobb teljesítményt nyújtani a végzős középiskolások.
Az egyetemi felvételikor nehéz eldönteni, hogy melyik szakra érdemes jelentkezni, illetve, hogy melyik kerüljön az első helyre a listán. Az érdeklődés, várható fizetés és a szak nehézsége mellett érdemes lehet a keresletet is figyelembe venni: hogy mire számíthattok, ha kikerültök a munkaerőpiacra. Ehhez most összegyűjtöttük nektek, hogy a különböző szakokon szerzett diplomával átlagosan mennyi időn belül tudtak elhelyezkedni azok, akik már végeztek.
A felvételi egyik nagy kérdése, hogy melyik egyetem legyen az első a listán: felmérések alapján a fizetések összegét is befolyásolhatja, hogy hol diplomáztok. Bár a jelentkezéssel már mindenki megvan, még egyszer tudtok majd sorrendet módosítani, ezért most összegyűjtöttük nektek, hogy milyen bérekre számíthattok a legnépszerűbb szakok elvégzése után.
Bár az egyetemi felvételi jelentkezés már véget ért, a sorrenden még egyszer módosíthattok majd. Összegyűjtöttük, hogy melyik egyetemen milyen bruttó átlagjövedelemre számíthattok a különböző képzési területeken.
A felvételi eljárás legizgalmasabb része a ponthatárhúzás - ekkor derül ki, hogy kit melyik egyetemre vettek fel. Bár erre még júliusig várni kell, mi most megnéztük nektek, hogy tavaly hogyan alakultak a végleges pontszámok.
Több mint 126 ezren jelentkeztek idén egyetemre vagy főiskolára. De melyik volt a legnépszerűbb egyetem, mester- vagy alapszak? Melyik magánegyetemre felvételiznek a legtöbben, és milyen a jelentkezők korfája?
Évek óta a tíz legnépszerűbb alapképzés között szerepel a kereskedelem és marketing, amelyre 2022-ben összesen 6720-an jelentkeztek. Mutatjuk, milyen eredményekkel kerülnek be a felvételizők.
2023-ban már nem "központi" szabály, hogy legalább egy emelt szintű érettségi kell az egyetemi-főiskolai felvételihez. Arról a felsőoktatási intézmények dönthetnek, kérik-e a nehezebb (egyben több pontot érő) vizsgát a jelentkezőiktől.
Még javában tart a felvételi jelentkezési időszaka, de azt most lehet sejteni, hogy mik lesznek a legnépszerűbb szakok, egyetemek vagy képzési területek. Mutatjuk, hol volt a legnagyobb verseny 2022-ben.
Jóval kevesebb egyetem indít képzéseket a keresztféléves felvételin, mint az általános felvételi eljárás során, mégis számos lehetőség közül válogathatnak azok a diákok, akik februárban szeretnék elkezdeni a felsőfokú tanulmányaikat. Mutatjuk, mennyibe kerül, ha valaki a legnépszerűbb alapképzések egyikére felvételizik.
Egy hónapja van jelentkezni a februárban induló egyetemi képzésekre mindenkinek, aki keresztfélévben szeretne továbbtanulni. Mutatjuk, mik voltak a legnépszerűbb szakok 2021-ben.
A jelentkezéseknél egyértelműen taroltak a gazdasági szakok, de vajon hova került be a legtöbb elsőéves egyetemista? Összeszedtük az idei felvételi legtöbb leendő egyetemistával induló alapszakjait.
Tanári, pszichológia vagy vezetés és szervezés mesterszakra jelentkeztetek? Mutatjuk hány ponttal lehetett idén bekerülni a legnépszerűbb mesterképzésekre.
A kommunikáció- és médiatudomány idén is az egyik legnépszerűbb szak volt a jelentkezők között - megnéztük hány pont kellett a sikeres felvételihez. Itt vannak a társadalomtudományi képzések ponthatárai.
Nézzük, hány ponttal lehetett nappali, állami ösztöndíjas helyet szerezni gazdálkodási és menedzsment, kereskedelem és marketing, pszichológia vagy jogászképzésen. Idén összesen 99 192-en jelentkeztek egyetemre és főiskolára, de a legtöbben ezeket a szakokat választották.