Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Közlekedés, étkezés, sport, jegyzetek - a leggyakrabban felmerülő kérdések témakörei egyetemistaként, főleg anyagi szempontokból. Hasznos tippeket gyűjtöttünk nektek, hogy egyszerűbben boldoguljatok.
Minden kezdet nehéz. Az MTI beszámolója szerint a kollégiumi férőhelyek bővítését célzó program részeként megújuló óbudai szakkoliban csökken a férőhelyek száma.
Kolisnak lenni életforma: az ember többé-kevésbé ehető dolgot tud készíteni némi főtt tésztából, májkrémből, ketchupból és az otthonról hozott pörköltes tál alján megmaradt szaftból. De ha valami egészségesebbre és - hogy is fogalmazzunk - átgondoltabb ételre vágytok, a következő oldalakat nézzétek meg. Campus life-sorozatunk legújabb része.
Minden felsőoktatási intézménybe felvett fiatal számára a hallgatói évek bizonyulnak életének legintenzívebb időszakának. Nem csak az állandó szórakozási lehetőségek miatt, hanem a közösségi lét, a szakmai és személyes fejlődés is igazán maradandó lesz mindenki számára ezekben az években. Megnéztük, hogy mi segíti leginkább a hallgatókat a kiteljesedsében.
Hogyan döntik el az egyetemek, ki kerülhet be a kollégiumba? Miként kell jelentkezni, és mikor? Jobban megéri, mint az albérlet? Ezekre a kérdésekre kerestük a választ.
Bár a világ legtöbb országában az integrált oktatás vezetett eredményre a nehézségekkel küzdő diákok felzárkóztatására, felmerült a kormány ötletei között, hogy egy helyre gyűjtve bentlakásos intézménybe költöztesse a hátrányos helyzetű diákokat, ami leginkább a roma diákokat érinti. A Jobbiknak nagyon tetszik az ötlet.
Be szeretnél engedni embereket és barátkozni, vagy eleged van a hangoskodásból? Van pár tárgy és okos megoldás, ami tökéletessé teheti a kollégiumi szobádat, egyúttal az életedet.
A diákok szerint már invázióról van szó, az ELTE szerint azonban nem ilyen súlyos a helyzet. Sőt, az is gond a kollégiumok vezetése szerint, hogy a diákok nem tanulják meg, hogyan kell védekezni az élősködők ellen.
Mintegy 193 milliárd forintot fordítanak a következő években kollégiumi fejlesztésekre, amelyek során új kollégiumokat is létesítenek - jelentette be az emberi erőforrások minisztere hétfőn.