Külföldön tanulnátok? Így is felvehetitek a diákhitelt
Külföldön tanuló magyar egyetemisták és főiskolások is felvehetik a Diákhitel 1-et – mondta az Inforádiónak Magyar Péter, a Diákhitel Központ vezérigazgatója.
Külföldön tanuló magyar egyetemisták és főiskolások is felvehetik a Diákhitel 1-et – mondta az Inforádiónak Magyar Péter, a Diákhitel Központ vezérigazgatója.
Az a magyar állampolgár, aki külföldön tanul, felsőoktatási intézményben, hallgatói jogviszonya alapján jellemzően ott lesz jogosult az egészségügyi szolgáltatásra, de szükség esetén Magyarországon, a külföldi jogosultság alapján kiállított európai egészségbiztosítási kártyával igénybe tud venni egészségügyi ellátást - írja az Adózóna.
Jó hír az angliai továbbtanulást tervező EU-s diákoknak: a 2020/2021-es tanévben kezdők is a korábbi tandíjakkal számolhatnak – írja a BBC.
A 2021/2022-es tanévtől tényleg magasabb tandíjakat kell fizetniük az Európai Unió országaiból érkező hallgatóknak? A brit oktatási kormányzat szerint még semmilyen döntés nem született.
Milyen ösztöndíjakkal tanulhattok amerikai egyetemeken? Külföldi hallgatóként több ösztöndíjpályázatra jelentkezhettek, így nagyobb az esély arra, hogy anyagi támogatást kaptok a kinti továbbtanuláshoz.
Németországban, Norvégiában, Ausztriában is tandíjmentesen lehet diplomát szerezni – erre hívja fel a figyelmet a felsőoktatási világrangsorokat készítő Quacquarelli Symonds (QS).
Egyre több a magyarországi hallgató az erdélyi felsőoktatási intézményekben, a kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetem és a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem a legnépszerűbb.
Magyar nyelvű képzésen akár külföldön is tanulhatnak a magyar diákok. A frissen megjelent tájékoztatóból összegyűjtöttük, hogy milyen lehetőségei vannak a diákoknak a szomszédos országok egyetemi, főiskolai képzésein.
Minden korábbinál többen vettek részt 2017-ben az Erasmus+ programban, amelynek keretében nagyjából 800 ezer fiatal tanulhatott vagy végezhetett önkéntes munkát külföldön, köztük 17 ezer magyar - írta csütörtöki jelentésében az Európai Bizottság.
Folyamatosan emelkedik a dán egyetemeken tanuló magyar hallgatók száma. Nem véletlenül: tandíj nincs, bár a megélhetésre jelentős összegeket kell félretenni.
Megjelent a 2019/2020-as tanévre szóló Campus Mundi pályázati felhívás – ha részképzésen vennétek részt külföldön, ezeket a dátumokat érdemes észben tartani.
Egyre több magyar középiskolás dönt úgy, hogy németországi egyetemen folytatja a tanulmányait – egy év alatt több mint húsz százalékkal emelkedett a kint tanuló magyar diákok száma. Nem véletlenül: a felsőoktatási rangsorokban több egyetem előkelő helyen végez, ráadásul a legtöbb intézményben nincs tandíj.
Minden harmadik műszaki végzettségű fiatal diplomás tervez külföldi munkavállalást – derül ki a diplomás-pályakövetési rendszer 2017-es adataiból. 31 százalékuk Magyarországon maradna, majdnem negyven százalékuk pedig nem tudja eldönteni, hol képzeli el a jövőjét – itthon vagy külföldön.
Fontos határidő közeledik: az angliai alapképzésekre 2019. január 15-ig jelentkezhettek.
Egyre több középiskolás dönt úgy, hogy nem itthon, hanem valamelyik külföldi egyetemen folytatja tanulmányait, a magyar diákok EU-s állampolgárként ugyanis több országban tandíjmentesen tanulhatnak. A legnépszerűbbek a brit, az osztrák és a német egyetemek.
Lassan, de folyamatosan emelkedik a külföldi hallgatók száma a magyar egyetemeken és főiskolákon, a 2017/2018-as tanévben már több mint harmincezren választottak magyar felsőoktatási intézményt. A legtöbben Németországból, Kínából, Iránból, Szerbiából, Szlovákiából és Romániából érkeznek, de szváziföldi, csádi és botswanai hallgatója is volt az egyetemeknek.
Bécsbe költözik a CEU, de az egyetem kártérítési pert indíthat a magyar kormány ellen. Közben kiderült: van olyan megye, ahol minden ötödik diák a lemorzsolódás határán billeg, a szakközépiskolákban pedig a diákok tíz százaléka megbukott legalább egy tárgyból. A hét legfontosabb oktatási hírei.
Egyre több magyar hallgató választ ausztriai egyetemet, egy év alatt húsz százalékkal emelkedett a kint tanulók száma. Nem véletlenül: Ausztria közel van, az állami egyetemeken nincs tandíj, a kinti magyar egyetemistáknak pedig évek óta saját egyesületük van, magyar gólyaavatót és diáknapokat is tartanak.
Egyre több francia egyetem hirdet angol nyelvű képzéseket, hogy a külföldi hallgatóknak kedvezzenek.
Kilenc év alatt majdnem a háromszorosára emelkedett a brit egyetemekre jelentkező diákok magyar száma – derül ki a Universities and Colleges Admissions Service (UCAS) 2018-as adataiból. Idén összesen 980 magyar felvételizett az Egyesült Királyság felsőoktatási intézményeibe, van olyan vezető gimnázium, ahonnan minden harmadik végzős külföldre készült.