Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A középiskolákba jelentkezés végleges határideje csak 2020-ban lesz, azonban a központi felvételire már idén jelentkezni kell. Miért fontos már most végiggondolni, hogy melyik középiskolát fogja választani a felvételiző?
Hivatalosan is elkezdődött a középiskolai felvételi időszak, ugyanis az iskolák már közzétették tájékoztatójukat. Mit kell tudni az iskolválasztás menetrendjéről és a központi felvételiről?
A végzős általános iskolások egy része már javában gyakorol a januári központi felvételire, mutatjuk, ki-ki hogyan (és milyen módon érdemes) készül a megmérettetésre.
Meghirdették az idei Arany János Tehetséggondozó Programot. Most összeszedtünk minden fontos információt a részvétel feltételeiről, a pályázás menetéről és fontosabb határidőkről.
Vajon megelőzhet-e a felvételi során jobb eredményt elért tanulót egy rosszabb eredményt elért tanuló, és milyen szabályok vonatkoznak arra, ha két felvételizőnek azonos a pontszáma? Két fontos kérdésre válaszolunk.
Pontosan meddig és hogyan kell középiskolába jelentkezni? Meggondolhatjátok magatokat, ha már leadtátok a jelentkezést? És mikor tudják meg a diákok, hogy kit hová vettek fel? Fontos kérdésekre válaszolunk.
Ez „egy gyorsasági verseny”, a hatodikosok idei feladatsorát például még egy igen jó képességű diák sem tudta megoldani negyvenöt perc alatt – mondja a szombati középiskolai felvételiről a Magyartanárok Egyesületének elnöke. Feszített tempóban kellett dolgozniuk azoknak az általános iskolásoknak is, akik matematikából szerettek volna jó eredményt elérni, a nyolcadikosoknak majdnem negyven kérdésre kellett válaszolniuk, ráadásul három – több időt igénylő – szöveges feladatot is kaptak. Több mint hetvenezer 10-14 éves diák ezen a hétvégén szembesült azzal: stresszhelyzetben nehéz jól teljesíteni.
Több mint 55 ezer nyolcadikos írta meg szombat délelőtt a központi középiskolai felvételit – úgy tűnik, idén is a matek volt a mumus, ezért készítettünk a feladatokból egy tesztet. Kilenc matekpéldát emeltünk ki, számológépet használni tilos.
Több tízezer diák írta meg tegnap a központi középiskolai felvételit, nemsokára pedig az eredményt is megtudhatják. De mi jön ezután? Kik írhatnak pótló vizsgát, mikor lesz nyilvános az ideiglenes felvételi rangsor?
55 ezer nyolcadikos írta meg ma délelőtt a középiskolai központi felvételit, az Oktatási Hivatal pedig már közzétette a feladatsort és a megoldásokat is.
Több mint 55 ezer nyolcadikos, 9600 hatodikos és 6000 negyedikes írta meg ma délelőtt a központi középiskolai felvételit. A feladatokat kétszer 45 perc alatt kellett megoldani – meséljétek el nekünk, milyennek találtátok a tesztet, voltak-e olyan feladattípusok, amilyenekre nem számítottatok.
Ma 10 órától írnak központi középfokú felvételi vizsgát a 9. évfolyamra, a 6 és 8 évfolyamos gimnáziumokba, továbbá az Arany János Tehetséggondozó Programba jelentkező diákok.
Ma tartják a központi középfokú felvételi vizsgákat a gimnáziumok és szakgimnáziumok – a tesztet azoknak a diákoknak kell kitölteniük, akik olyan középiskolába szeretnének jelentkezni, amely kötelezővé tette az írásbelit.
Szombat délelőtt írják meg a központi középiskolai felvételit a negyedikes, hatodikos és nyolcadikos diákok. A Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány szerint a szülők megkönnyíthetik a gyerekek dolgát.