Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A 2016-os felvételi is változásokat hoz: a jelentkezésért már nem 9 ezer forintot kell fizetni, nem mindenhova elég a középszintű érettségi és a központi ponthatárokat is változtatták. Összeszedtük, mi vár rátok.
Meddig és hogyan kell leadni a felsőoktatási felvételi jelentkezési lapját? Mi az, amire figyelnetek kell, hogy ne bukjátok el a felvételit? Íme, néhány fontos tudnivaló.
Még egy hónapotok van a 2015-ös felvételi jelentkezési határidejéig: milyen hibákat érdemes elkerülni az e-felvételi kitöltése közben? Ezeket gyűjtöttük össze.
Hová kerülnek a felvételi lapok? Kik dolgozzák fel a jelentkezők személyes és képzési adatait? Mennyit fizetett a 2011-es felvételi rekordere, aki negyven szakot jelölt meg?
Február 15-ig jelentkezhettek a 2014 szeptemberében induló képzésekre: mivel a nyomtatott jelentkezési lapot már csak a minisztérium és az Educatio ügyfélszolgálatán lehet beszerezni, érdemes az e-felvételit használni. Ehhez adunk most részletes útmutatót.
Újabb változások jönnek: 2014-ben már nem lesz felvételi tájékoztató, 2015-ben pedig eltűnik a nyomtatott jelentkezési lap is. Januárban senki ne keresse a nagy kék könyvet.
Vészesen közeleg a felvételi jelentkezési határideje, ha eddig nem tettétek, most már mindenképpen be kell szerezni a jelentkezési lapot. Persze csak akkor, ha nem elektronikusan akarjátok beadni a felvételi kérelmet.