Aláírásgyűjtésbe kezdtek a szülők a Veres Péter Gimnázium fenntartóváltása ellen
A Milton Friedman Egyetem pályázik a gimnáziumra.
A Milton Friedman Egyetem pályázik a gimnáziumra.
A Gábor Dénes Egyetem nyílt levélben indokolta meg, miért lép vissza.
Mintegy 60 iskolát vennének át egyházi és alapítványi fenntartók a tankerületektől, legalábbis ennyi kérelem érkezett február végéig a Belügyminisztériumhoz. Az oktatáskutató szerint hosszabb távon ez azt eredményezheti, hogy egyfajta konzervatív mintaiskola-hálózat jöhet létre.
A fenntartóváltásról Maruzsa Zoltán dönt majd május végéig.
Február végére már hatvan iskola fenntartóváltására benyújtott kérelem érkezett a Belügyminisztériumhoz.
A váltásról azonban majd Csák János kultúráért és innovációért felelős miniszter hozza meg a végső döntést.
Az iskola a Gábor Dénes Egyetem fenntartásához kerülhet és felmenő rendszerben fizetős lenne,
Az intézmény így felmenő rendszerben fizetőssé válna.
A Kisvárdai Tankerületi Központ vette át a Beregdarócon, Gemzsén, Gulácson és Tiszaszentmártonban működő Wesley János Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola fenntartását.
A budapesti Szinyei Merse Pál Gimnázium és az Orchidea Köznevelési Központhoz tartozó magyar-angol két tanítási nyelvű gimnázium is az Óbudai Egyetem fenntartásába került.
Az egyetem alapító rektora Szabó Péter az egyetem fenntartójával közös megegyezés alapján augusztus 22-én lemondott rektori kinevezéséről, miután új tulajdonosa lett a Kodolányi János Egyetemnek.
Június 1-től Gattyán György helyett a Pro Universitate Albensis Oktatási, Beruházási, és Koordinációs Zrt., a székesfehérvári kis- és középvállalkozások konzorciuma lesz az intézmény fenntartója.
A szülők többsége nemmel voksolt, de ehhez a tanárok merev elutasítására is szükség volt.
364 szülőből mindössze 75-en támogatták, hogy a Budapesti Zsidó Hitközség fenntartása alá kerüljön az újlipótvárosi Herman Ottó Általános Iskola.
A XIII. kerületi Herman Ottó Általános Iskolában heves vitákat váltott ki, hogy a Budapesti Zsidó Hitközség bejelentkezett annak fenntartására.
Olyan intézményt szeretnének létrehozni, ahová világnézettől függetlenül bárki járhat, és ahol nagyobb szabadságot élvezhetnek a tanárok és a gyerekek egyaránt.
Szülők tiltakoznak, mert nem akarják, hogy egy egyházi iskola legyen a fenntartója a XVIII. kerületi iskolának.
2021 szeptemberétől több mint 180 ezren tanulnak majd alapítványi egyetemen.
Januárban szavaztak, áprilisban megjelent a modellváltók listája, az alapítványt mégis az utolsó pillanatban sikerült csak bejegyezni.
A nagy kapkodás után lelassultak az alapítványi átszervezések, a szegedi egyetemnek még mindig nincs meg a fenntartó alapítványa.