Aláírásgyűjtésbe kezdtek a szülők a Veres Péter Gimnázium fenntartóváltása ellen

A Milton Friedman Egyetem pályázik a gimnáziumra.

  • Tornyos Kata

Múlt héten írtuk meg, hogy a Milton Friedman Egyetem is kezdeményezte egy általános iskola és a Veres Péter Gimnázium fenntartóváltását. Azóta aláírásgyűjtéssel próbálják megakadályozni a békásmegyeri gimnázium átadását az iskola diákjainak szülei – írta meg a BudaPestkörnyéke.

„Ne adják át az Egységes Magyar Izraelita Hitközség által tulajdonolt Milton Friedman Egyetemnek a Békásmegyeri Veres Péter Gimnázium fenntartói jogát! A gimnázium az ország 4. legjobb középiskolája és a kerület egyetlen nyolcosztályos gimnáziuma, ahova a környező településekről is sokan jelentkeznek” – ezt kérik petíciójukban a gimnázium diákjainak szülei Maruzsa Zoltántól.

A lapnak nyilatkozó szülő szerint semmilyen garancia nincs arra, hogy nem vezetnek be tandíjat, illetve azt sem értik, hogy az államnak miért nincs szüksége az ország egyik legjobb gimnáziumára. Ráadásul a gimnázium évek óta felújításra vár, aminek költségét 2022-ben 6 milliárd forintra becsülték. A fenntartóváltással ez a felújítás is bizonytalanná válhat.

A köznevelési törvény szerint a fenntartóváltási kérelmeket február utolsó napjáig lehetett beadni, értesüléseink szerint pedig több mint 60 középiskoláért jelentkeztek be egyetemek, egyházi szervezetek és alapítványok.

 

Hozzászólások

Nulla pontot ér a jeles középiskolai bizonyítvány – egy technikumban végzett diáklány 26 pontot veszít a felvételin egy szabály miatt

Hiába volt majdnem kitűnő tanuló a középiskolában, hiába tett utólag két sikeres emelt szintű érettségit, egy technikumban végzett diáklány középiskolai tanulmányi eredményeit nem veszi figyelembe a felvételi rendszer a pontszámításkor. A probléma nemcsak nála jelentkezik, hanem több olyan szakképzésben tanuló diáknál, akik másik szakterületen tanulnának tovább egyetemen.

Sok kutató havi 140 ezer forintból él: a tíz éve változatlan ösztöndíj sürgős emelését kérte a doktoranduszok érdekképviselete Lannert Judittól

A doktori képzés első két évében járó, 2016 óta változatlan havi 140 ezer forintos ösztöndíj összege a Doktoranduszok Országos Szövetsége szerint már nem biztosít megfelelő megélhetést a doktoranduszok számára. Ezért a szervezet a doktoranduszi alapösztöndíj jelentős emelését és a nyugdíjjogosultság rendezését kérte Lannert Judittól.

Viszlát, kekvarendszer: lemondott Hernádi Zsolt a Corvinus kuratóriumának éléről

A Mol-csoport elnök-vezérigazgatója döntését a közelgő jogszabályi változásokkal indokolta, amelyek jelentősen átalakíthatják az egyetem működési kereteit és irányítási rendszerét. A Budapesti Corvinus Egyetem honlapján közzétett levélben a Mol-csoport elnök-vezérigazgatója azt írta, hogy hét évvel ezelőtt választották meg az alapítvány kuratóriumi tagjává és elnökévé.