Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Felvettek benneteket egyetemre, de szeptembertől mégsem szeretnétek elkezdeni a tanulmányaitokat? De szüneteltethetitek-e a tanulást az első tanévetek őszi félévében? Fontos kérdésre válaszolunk.
Megvannak a 2020-as felvételi ponthatárai, megjelentek az idei év érettségi statisztikái, jövőre a szakképzésben tanulók is kaphatnak diákhitelt, online előadásokkal indul a következő félév az Óbudai Egyetemen, hét érmet nyertek a magyar diákok az online tartott diákolimpián. Összeszedtük a hét legfontosabb oktatási híreit.
A Pécsi Tudományegyetemen (PTE) várhatóan 4850 új hallgató kezdheti meg a tanévet, a felvettek száma néhány százalékkal elmarad a tavalyitól - tájékoztatta a felsőoktatási intézmény az MTI-t pénteken.
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) több képzésére is négyszáz feletti a ponthatár - közölte az intézmény a honlapján csütörtök este, a felvételi ponthatárok kihirdetése után.
A jelentkezők háromnegyedét felvették valamilyen képzésre - ismertette Bódis József, az Innovációs és Technológiai Minisztérium felsőoktatásért, innovációért és szakképzésért felelős államtitkára a ponthatárok kihirdetése után tartott budapesti sajtótájékoztatón.
Összesen 2809-en jutottak be a Budapesti Corvinus Egyetem 2020/2021-es tanévére. Alapképzésen 2116-an, mesterképzésen 632-en, osztatlan képzésen 61-en kezdhetik meg ősszel a tanulmányaikat. Alapképzésen a felvett hallgatók 80, míg mesterképzésen 85 százaléka tanulhat térítésmentesen a Corvinus Ösztöndíjprogram keretében.
Azt már mindenki tudja, hogy hol kezdheti el az egyetemet ősztől, de vajon mit kell vállalniuk a hallgatói szerződésben azoknak, akik állami ösztöndíjas képzésben kezdik meg az egyetemet? Mutatjuk a szabályokat.
2020-ban az általános felvételi eljárásban összesen 91 460-an jelentkeztek a felsőoktatásba, közülük ősztől 68 112-en kezdhetik el felsőfokú tanulmányaikat. Magyar állami ösztöndíjasként 55 521-en tanulhatnak tovább, és 12 591 hallgatónak tandíjat kell fizetnie.
Továbbra is a kommunikáció- és médiatudomány a legnépszerűbb társadalomtudományi alapképzés. Mutatjuk, hány ponttal lehetett bekerülni a különböző szakokra.
Gépészmérnöki, villamosmérnöki, vagy egyéb népszerű műszaki képzésre jelentkeztetek? Itt megnézhetitek, milyen ponthatárokat húztak idén a felsőoktatási intézmények.
Este nyolckor érkeznek a 2020-as felvételi ponthatárai, ha pedig jelentkezéskor megadtátok a mobilszámotokat, sms-t is fogtok kapni arról, hogy melyik szakra kerültetek be. De előfordulhat, hogy nem pontban nyolckor érkezik majd az sms - ekkor sem kell izgulnotok.
A legnépszerűbb informatikai alapképzés az idei felvételin is a mérnökinformatikus - közel ötezren jelölték meg ezt a szakot. Most az idei adatokon kívül a tavalyi jelentkezők és felvettek számát, valamint néhány egyetem ponthatárát is megnézhetitek.
Pontosan mennyi idő van még hátra a ponthatárhúzásig? Nézzétek meg a visszaszámlálónkon. Ha nem szeretnétek lemaradni a fontos információkról, akkor kövessétek az eseményeket az Eduline-on!
Gyógypedagógia, csecsemő- és kisgyermeknevelő, vagy valamilyen másik pedagógusképzésre jelentkeztetek? Akkor a következő táblázatot érdemes megnéznetek, ugyanis összegyűjtöttük az idei jelentkezők, a tavalyi jelentkezők és felvettek számát, illetve néhány felsőoktatási intézmény tavalyi ponthatárait.