Három mesterképzés mégsem indul el a Károlin
Sajnos előfordulhat, hogy bár mindent megtesztek a bekerülés érdekében, végül nem rajtatok múlik, hogy azon a szakon kezdhetitek-e a szeptembert, amire a leginkább szerettetek volna bejutni.
Sajnos előfordulhat, hogy bár mindent megtesztek a bekerülés érdekében, végül nem rajtatok múlik, hogy azon a szakon kezdhetitek-e a szeptembert, amire a leginkább szerettetek volna bejutni.
Mutatjuk, meddig van lehetőségetek feltölteni a hiányzó dokumentumokat.
Ha ezt nem teszitek meg, nem lesz érvényes a jelentkezésetek.
Hamarosan fontos dokumentumot kaptok attól az egyetemtől, amire bejutottatok.
Nem minden egyetem hirdet meg képzéseket, és nem is minden szakot.
Mutatjuk, mikor derül ki, hogy felvettek-e titeket.
Hiába jelölték meg nagyságrendekkel többen az állami ösztöndíjas kommunikáció és médiatudomány szakot a Dunaújvárosi Egyetemen (DUE), mégis csak az önköltséges szakot indult el – írta egy felvételiző az Eduline-nak.
A bölcsészkarra jelentkezők nehéz helyzetben vannak. A legtöbb állami ösztöndíjas képzéseket a vidéki egyetemeken is a gazdaságtudományi-, a természettudományi- és a műszaki karokon hirdették meg.
Legkésőbb július 31-ig jelezhetitek az Eötvös Loránd Tudományegyetemnek, ha az intézményi pontok számításánál valami hiba csúszott a rendszerbe, ezért nem jutottatok be az egyetemre.
Jól hangzik, hogy nem kell fizetni, ennek ugyanakkor vannak bizonyos feltételei. Mutatjuk őket.
Bölcsészettudományiból kevés, de műszakiból annál több egyetemen hirdettek állami ösztöndíjas képzéseket a fővárosi egyetemeken. Mutatjuk, hova jelentkezhettek ösztöndíjas helyekre a pótfelvételin, ha Budapesten szeretnétek tanulni.
Megkérdeztük az Oktatási Hivatalt, hogy a sok elszámolt pont miatt a többi felvételiző besorolási döntése utólag változhat-e.
Nem vettek fel állami ösztöndíjas szakra? Nem kell aggódni, hoztunk pár ösztöndíjat, amelyeket akkor is megigényelhettek, ha önköltséges képzésben fogtok tanulni.
Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat a besorolási döntésről.
Mutatjuk, hol kereshettek magatoknak szaktársakat.
A felsőoktatási felvételin rendre előfordult az a furcsa helyzet, hogy az adott egyetemen a költségtérítéses képzésen magasabb ponthatárt húztak, mint az állami ösztöndíjason. Így volt ez idén például a mérnökinformatikus, gépészmérnök, vagy éppenséggel az általános orvosi szak esetében is.
Mutatjuk, hány pont kellett a gazdaságinformatikus, mérnökinformatikus és programtervező informatikus szakokhoz.
Július 24-én nyilvánosságra hozták az idei felvételi ponthatárait. Egyes tanári szakokon megdöbbentően magas ponthatárok születtek. Elmagyarázzuk, mi lehet az oka ennek.
A felvételizők mintegy 24 százaléka szerint nem jól számolták a pontjait.
A besorolási döntést csak akkor adja ki az OH, ha kivizsgálták a jelzett problémákat.