Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A most következő héten több tízezer negyedikes, hatodikos és nyolcadikos diák kapja meg a középiskolai felvételi eredményét. Előfordulhat viszont, hogy valaki egy iskolába sem került be. Még nincs veszve semmi, mutatjuk, hogy mit lehet tenni.
Az egyetemi felvételi jelentkezés már lejárt, de egyszer még van lehetőségetek változtatni a megjelölt egyetemek, főiskolák sorrendjén. Mutatjuk, mikor és hogyan.
Mi az a THM? Kinek kell SZJA-t fizetnie? - Az egyetem elkezdésekor egyre több hasonló pénzügyi fogalom jön majd veletek szembe, amikkel nem árt tisztában lenni.
Utánajárnátok, pontosan mi vár rátok szeptembertől? Az ügyintézés előtt nem árt tudni, hiszen néhány napon belül akár a sorrendeteken is módosíthattok. Mutatjuk, hol deríthettek ki mindent a megjelölt szakjaitokról.
Hamarosan ismét hozzáfértek az E-felvételihez, indul az ügyintézési időszak, néhány hét múlva pedig már az írásbeli érettségin is túl lesztek. És hogy mikor derül ki, hogy melyik egyetemen tanulhattok szeptembertől? Itt a dátum.
Megszűnt a minimumponthatár, nincs szükség emelt érettségire, sőt, van, ahol extra ösztöndíjakkal csábítják pedagógusképzésekre a felvételi előtt álló diákokat. Mindez viszont hiábavaló, ha közben bevezetik a státusztörvény a jelenlegi formájában.
50 pontot érnek az esszék a középszintű történelem érettségin, ezért nem árt, ha a lehető legfelkészültebben álltok majd neki májusban. Hoztunk néhány trükköt, amivel tökéletesíthetitek a kifejtendő feladatot.
Két pont nem tűnik nagy veszteségnek, de amikor több apró hiba felgyülemlik, akkor komoly gondot jelenthetnek. Mutatunk nektek néhány gyakori hibát, amit egy kis figyelemmel könnyen elkerülhettek.
Az érettségin alapvetően a saját tudásotokra kell támaszkodnotok, de néhány tárgynál használhattok segédeszközöket. Összegyűjtöttük, hogy milyen szótárak és atlaszok lehetnek nálatok a vizsgán.
Hamarosan újra lesz dolga az idén felvételizőknek: jön a sorrendmódosítás és hiánypótlás. Ha változtatáson vagy cserén gondolkoztok, mutatunk egy oldalt, amit érdemes átolvasni.
Nem elég elérni a 25 százalékot az eredményes érettségikhez, van egy minimum százalék, amit teljesítenetek kell az egyes részeknél. Mutatjuk mire figyeljetek a sikeres dolgozat érdekében.
A felvételi egyik nagy kérdése, hogy melyik egyetem legyen az első a listán: felmérések alapján a fizetések összegét is befolyásolhatja, hogy hol diplomáztok. Bár a jelentkezéssel már mindenki megvan, még egyszer tudtok majd sorrendet módosítani, ezért most összegyűjtöttük nektek, hogy milyen bérekre számíthattok a legnépszerűbb szakok elvégzése után.
Amikor közzéteszik a középiskolák az ideiglenes felvételi jegyzéket, sokan megijednek, látva, hogy egyik megjelölt intézménybe sem kerültek be. Nem kell azonban aggódni, hiszen a végleges lista még változhat, és ott van még a rendkívüli felvételi is.
Idén még központi pontszámítási rendszer szerint kaphattok többletpontokat a nyelvtudásért, jövőre viszont már az egyetemek dönthetnek arról, mire és hány pontot adnak majd. Mutatjuk, mire érdemes odafigyelnetek, ha a legtöbb extra pontszámot szeretnétek bezsebelni a nyelvtudásotokkal a 2023-as felvételin.
Bár az egyetemi felvételi jelentkezés már véget ért, a sorrenden még egyszer módosíthattok majd. Összegyűjtöttük, hogy melyik egyetemen milyen bruttó átlagjövedelemre számíthattok a különböző képzési területeken.