Fontos időpont közeleg: holnaptól újra hozzáfértek az E-felvételi rendszeréhez

Ismét fontos feladatok várnak az egyetemre készülőkre: hamarosan kezdődik a tavaszi ügyintézési időszak.

  • Székács Linda

Április 20-tól elérhetővé válnak az ügyintézési funkciók az E-felvételiben. Ettől kezdve nyomon tudjátok követni a korábban rögzített adatokat, ellenőrizni a feltöltött dokumentumok feldolgozottsági státuszát, de egyetlen alkalommal tudtok változtatni a megjelölt képzések sorrendjén is, és feltölthetitek a hiányzó dokumentumokat.

A rendszer egészen július 12-ig áll majd nyitva előttetek, de ettől eltekintve azt tanácsoljuk, szerezzétek be minél hamarabb a hiánypótlás alatt feltöltendő dokumentumokat, például az igazolásokat a többletpontokról.

A felületen egyébként nyomon követhetitek majd a feltöltött dokumentumok feldolgozottságát, de itt láthatjátok majd a vizsgaeredményeiteket, a felvételi pontjaitokat, később pedig a felvételi határozatot is.

 

Hozzászólások

Megvannak az érettségi hivatalos eredményei: magyarból romlottak, töriből javultak az átlagok

Könnyebb töri, nehezebb magyar és szinte változatlan matek – nagyjából így foglalhatók össze a 2026-os érettségi eredményei. Magyarból középszinten több mint három százalékponttal csökkent az országos átlag, történelemből viszont csaknem ugyanennyivel nőtt. Matekból és angolból alig változtak az eredmények 2025-höz képest, emelt szinten pedig több tárgynál éppen ellentétes trend rajzolódott ki.

„Olyan emberekre van szükség, akik egy kicsit másképp ketyegnek tanárként”

Az a kérdés, hogy milyen tanárokra van szükség az iskolákban, első látásra egyszerűnek tűnik. A legtöbben azt válaszolnák: jól képzett, elkötelezett, a tantárgyukat szerető pedagógusokra. Mindez természetesen igaz. Mégis, ha végignézünk azokon az iskolákon, amelyek hosszabb időn keresztül képesek voltak valódi változást létrehozni, azt látjuk, hogy valami más is közös bennük. Vélemény.