Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Bár az átsorolás kérése kifejezetten egyszerű folyamatnak tűnik, mégis sokan várnak arra, hogy önköltséges képzésről átvegyék az államilag finanszírozott képzési formára.
Vészesen közeleg a ponthatárhúzás. Mutatjuk, hogy milyen minimumponthatárokat hirdettek 2023-ban az informatikus alapképzéseken nappali tagozatos, állami ösztöndíjas formában.
Mindegy, hogy az első vagy a sokadik, a diplomaosztó fontos esemény minden felsőoktatásban tanuló életében. Ha nem szeretnétek róluk lemaradni, mutatjuk, hol nézhetitek meg ezek időpontjait, és hogy egyes egyetemeken mikor tartják őket.
Az oktatás minősége, a megélhetési költségek és a hallgatók kulturális- és társasági élete. Ilyen szempontok alapján állította össze a The Campus Advisor, hogy melyik tizenöt európai országban a legjobb egyetemistának lenni.
Vége a félévnek, de nem akartok hazaköltözni a nyárra? A legtöbb egyetem a szünetben is biztosít lakhatást a hallgatók számára. Mutatjuk, milyen árakkal kell számolnotok, ha a nyári kollégiumot választjátok.
A második helyet sikerült megszereznünk az EU iskolai végzettségekre vonatkozó statisztikáiban, de sajnos csak hátulról nézve. Egyedül Romániában alacsonyabb a diplomások aránya, mint nálunk.
Az „olcsóbb” önköltséges egyetemi képzések is 200-300 ezer forintba kerülnek, azonban ennek akár a négyszeresét is elkérhetik más szakokon. Mélyen a zsebükbe kell nyúlni azoknak, aki művészeti vagy angol nyelvű gazdasági képzést szeretne végezni, és nem állami ösztöndíjas.
Az állami ösztöndíjas formában tanulóknak is oda kell figyelniük, ugyanis, ha nem felelnek meg az egyetem által megszabott feltételeknek, akkor könnyen átkerülhetnek önköltséges képzési formába.
Leggyakrabban a szakdolgozat írásánál, de akár egy beadandó vagy tanulmány készítésénél is felmerülhet a plágium kérdése. Erre mindig nagyon oda kell figyelni, ugyanis a plagizálás komoly jogi következményekkel járhat, ezért megmutatjuk, hogyan tudjátok leellenőrizni a saját írásaitokat.
Az alapítványi egyetemeken sem rózsás a helyzet, mégis akár több százezer forintnyi különbség is lehet az állami és alapítványi intézmények fizetései között.