Úgy néz ki, megvan Hankó Balázs utódja
Az új felsőoktatásért, szakképzésért, felnőttképzésért és innovációért felelős államtitkár korábban egyetemen is dolgozott.
Az új felsőoktatásért, szakképzésért, felnőttképzésért és innovációért felelős államtitkár korábban egyetemen is dolgozott.
Az oktatás minősége, a megélhetési költségek és a hallgatók kulturális- és társasági élete. Ilyen szempontok alapján állította össze a The Campus Advisor, hogy melyik tizenöt európai országban a legjobb egyetemistának lenni.
Vége a félévnek, de nem akartok hazaköltözni a nyárra? A legtöbb egyetem a szünetben is biztosít lakhatást a hallgatók számára. Mutatjuk, milyen árakkal kell számolnotok, ha a nyári kollégiumot választjátok.
A második helyet sikerült megszereznünk az EU iskolai végzettségekre vonatkozó statisztikáiban, de sajnos csak hátulról nézve. Egyedül Romániában alacsonyabb a diplomások aránya, mint nálunk.
A legtöbb egyetemistát adó országok között szerepel Románia és Szerbia is.
Országos rendezvénysorozat indult leendő pedagógusoknak kilenc, tanárképzést folytató felsőoktatási intézmény részvételével.
Csaknem 340 milliárd forint keretösszeggel jelennek meg pályázatok a Neumann János Program keretében.
Az „olcsóbb” önköltséges egyetemi képzések is 200-300 ezer forintba kerülnek, azonban ennek akár a négyszeresét is elkérhetik más szakokon. Mélyen a zsebükbe kell nyúlni azoknak, aki művészeti vagy angol nyelvű gazdasági képzést szeretne végezni, és nem állami ösztöndíjas.
A tiltás helyett a hatékony tanuláshoz való felhasználást javasolják.
Az állami ösztöndíjas formában tanulóknak is oda kell figyelniük, ugyanis, ha nem felelnek meg az egyetem által megszabott feltételeknek, akkor könnyen átkerülhetnek önköltséges képzési formába.
Leggyakrabban a szakdolgozat írásánál, de akár egy beadandó vagy tanulmány készítésénél is felmerülhet a plágium kérdése. Erre mindig nagyon oda kell figyelni, ugyanis a plagizálás komoly jogi következményekkel járhat, ezért megmutatjuk, hogyan tudjátok leellenőrizni a saját írásaitokat.
Az alapítványi egyetemeken sem rózsás a helyzet, mégis akár több százezer forintnyi különbség is lehet az állami és alapítványi intézmények fizetései között.
Mutatjuk mit kell tudnotok a félév szüneteltetéséről.
A cél, hogy az évtized végére 100 000 nemzetközi diák tanuljon Magyarországon.
A diákok aggódnak, hogy az új törvényjavaslat miatt az állami egyetemeken szerezhető diploma értéke csökkenni fog, a minőségi felsőoktatás pedig csak az elit számára lesz elérhető.
A frissdiplomások 78 százaléka már a tanulmányai alatt is dolgozott a képzése legalább egy szakaszában. Bár a kötelező szakmai gyakorlatok általában szorosan kapcsolódnak a hallgatók tanulmányaihoz, sok esetben a szakmai tudás és a munka milyensége között nagy az eltérés.
Egyre több figyelmet kap az e-sport a felsőoktatásban. Újabb egyetem indított kurzust az iparág megismerésére, de a jövőben akár a tárgy specializációjára is lehet majd jelentkezni.
2023-hoz képest idén a győri egyetemen 1445 fővel többen kaphatnak állami ösztöndíjas helyet.
Nem kell komoly fejszámolásokat végeznetek ahhoz, hogy megtudjátok még meddig tudtok ingyenesen tanulni az egyetemen. Mutatjuk, hogy hol tudjátok megnézni.
Egyetemistaként is járhat szociális támogatás, amit számos ösztöndíj formájában lehet megigényelni. Egy szobi osztály olyan célt tűzött ki maga elé, amit csak nagyon kevesen próbálnának meg elérni. Kiderült, hogyan működik a gyakorlatban az ételallergiások iskolai étkeztetése. Ezek voltak a hét legfontosabb történéseit.