Már a tankönyv borítója is értelmetlen.
A University of California – Los Angeles (UCLA) bölcsészettudományi karán a következő félévben mesterséges intelligencia által létrehozott tankönyvből tanulhatnak majd a diákok - tette közzé a UCLA.
Zrinka Stahuljak 2025-ös óráján az irodalom átfogó áttekintését hallgathatják a diákok a középkortól egészen a 17. századig. Bár úgy tűnhet, mintha Stahuljak a szakértelmét „botokra” bízná, szerinte éppen ennek az ellenkezője igaz. Az új technológia „azonnali és kézzelfogható előnyöket nyújt majd neki, az oktatási asszisztenseknek és ami a legfontosabb, a diákoknak” – nyilatkozta a tanár.
Az új tankönyv létrehozásához Stahuljak a korábbi kurzusok jegyzeteit, prezentációit, valamint a COVID-19 járvány alatt a távoktatáshoz saját maga által készített YouTube-videókat biztosította a platform számára. Jelentős emberi közreműködéssel és alapos emberi ellenőrzéssel egy olyan digitális kiadványt állított elő, amely a diákok számára 25 dollárért lesz elérhető.
A bejelentést azonban komoly botrány követte, aminek során számos író és oktató is kifejezte ellenvetését az új technikával szemben – írja a Qubit. Az egyetem azonban nem tudta lecsitítani a kedélyeket, cserébe sikerült tovább fokozni azt.
A UCLA külön megosztotta a tankönyv borítóját, aminek szövege sokadik ránézésre is értelmetlen. A kritikusok emiatt csak még jobbak kételkednek a tananyag pontosságában. Ha már a tankönyv borítója is zagyvaság, akkor elképzelhetetlen, hogy a szövegben ne legyen hiba.
Dan Walden, a Tulsai Egyetem filológusa az X-en reagált a borítóra. Szerinte, aki ilyet tesz, attól el kellene venni a doktori címét. „Ez a szakmai felelősség olyan mértékű elhagyása, ami nevetséges lenne, ha nem venné magát ennyire komolyan.” – írta a posztban.