Így szerezhettek diplomát teljesen ingyen: hány félévig jár az állami támogatás?
Hány félévig tanulhattok állami támogatással egyetemen vagy főiskolán? Mi a helyzet, ha orvosi egyetemre jártok? És ha doktori képzést végeznétek?
Hány félévig tanulhattok állami támogatással egyetemen vagy főiskolán? Mi a helyzet, ha orvosi egyetemre jártok? És ha doktori képzést végeznétek?
Még nem kaptátok meg a diplomátokat, mert nem szereztetek nyelvvizsgát? Új feltételekkel indul újra a diplomamentő program. Kik vehetik igénybe, milyen nyelvekre szól a támogatás? Most minden kérdésre válaszolunk.
Fel kell készülni: nehéz hetek várnak az egyetemistákra és főiskolásokra, elkezdődött ugyanis a vizsgaidőszak. Milyen kínos helyzetekbe kerülhettek ezekben a napokban? Mutatjuk.
A 24 éves hallgató évekig titkolta, hogy egyetemen tanul, a családja pedig nem is sejtette, hogy épp a diplomaosztóra hívja meg őket.
Módosítaná a lett oktatási minisztérium a felsőoktatási intézményekről szóló törvényt, a módosítás értelmében az állami felsőoktatási intézmények mellett a magánegyetemeken és -főiskolákon is megszűnne az orosz nyelvű képzés, és csak lett nyelven vagy az Európai Unió valamely más hivatalos nyelvén taníthatnának - jelentette szerdán a LETA lett hírügynökség.
Egy ösztöndíjjal több jövedelemhez juthat egy hallgató, mint az első években egy egyetemen dolgozó oktató – többek között ezzel a problémával kereste meg az ELTE Bölcsészettudományi Karának néhány oktatója a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetét (PDSZ).
A következő tanévben nem változik a nemzeti felsőoktatási ösztöndíj – a korábbi köztársasági ösztöndíj – összege, a kiemelkedő teljesítményű hallgatók tíz hónapon keresztül havi 40 ezer forintos juttatást kaphatnak.
A fiataloknak nincs pénze, hogy elköltözhessenek a szülőktől, és egyre később lesz a fiataloknak saját lakásuk. Hány évesen költöznek a magyar fiatalok?
A helyzet rendezéséhez már csak egy lépés szükséges, az, hogy Magyarország kormánya aláírja a 2017 szeptemberében New York állammal közösen véglegesített megállapodástervezetet. Michael Ignatieff, az egyetem rektora azt mondta a Washington Postnak: ha nyárig nincs megállapodás, az egyetemnek Bécsbe kell költöznie.
Budapesten 10 százalékkal drágultak az albérletek éves összevetésben, és a nagyobb egyetemvárosokban is emelkedtek a bérleti díjak. Debrecenben 88 ezer forintos, Szegeden 85 ezres, Pécsen 95 ezres, Miskolcon pedig 70 ezer forintos szintnél jár az albérletek átlagára.
London a legjobb város az egyetemisták számára a Quacquarelli Symonds most kiadott friss listája alapján.
"Először igenis szakmát kell tanulni, hiszen ma már az összes szakma keresett. Ha valaki tehetséges, akkor később lépjen tovább” – ezt válaszolta Parragh László, amikor a HVG azt kérdezte tőle, még mindig úgy gondolja-e, hogy egy szakma többet ér, mint egy diploma.
Milyen az egyetemi élet az Állatorvostudományi Egyetemen? Töltési Júlia, az állatorvosi szakon idén végzett állatorvosa mesélt az Eduline-nak.
Be kell látni, hogy minden egyetemnek oszlopos tagjai ezek az emberek. Órán vagy a kampuszon, buszon vagy a metrón, bárhol megtalálhatók és messziről felismerhetők.
A legtöbb egyetemen már le kellett adni a szakdolgozatot, és ilyenkor sok hallgatónak megfordul a fejében a következő gondolatok közül néhány.
Sokan sokféleképpen vélekednek az egyetemről, de egy dolog biztos: sokat tanulhattok az ott töltött évek alatt. És most nem a tananyagra gondolunk.
Milyen az egyetemi élet az Edutuson? Hova érdemes beülni a campus környékén? Szetei Katalin, az Edutus Főiskola budapesti tagozatának harmadéves turizmus-vendéglátás szakos hallgatója mesélt az Eduline-nak.
A békéscsabai középiskolások még a felvételi előtt megtudhatják, milyen egy átlagos egyetemi nap: részt vehetnek órákon, körbejárhatják egy egyetemi campust az "örökbefogadott" egyetemistájuk segítségével.
Országos felsőoktatási adománygyűjtés keretében a felsőoktatási intézmények 80 gyűjtőpontján 7,5 tonnányi tartós élelmiszert – konzerv, tészta, liszt, cukor, olaj – gyűjtöttek a hátrányos helyzetű családoknak a hallgatók.
Hogyan zajlanak egy tánctanárnak készülő hallgató mindennapjai? Erről mesélt Szelezsán Rebeka, a Magyar Táncművészeti Egyetem másodéves táncos és próbavezető szakos hallgatója, aki néptánc specializációra jár. Helyileg azonban nem Budapesten, hanem Nyíregyházán tanul, ugyanis a Nyíregyházi Egyetem ad helyet szakjának.