Mentorprogramot hirdetett a HÖOK, hogy segítse a hallgatók egyetemi beilleszkedését
Személyre szabott mentorálással segítenék a rászoruló egyetemistákat a lemorzsolódás csökkentése érdekében.
Személyre szabott mentorálással segítenék a rászoruló egyetemistákat a lemorzsolódás csökkentése érdekében.
Államilag támogatott vagy önköltségesként tanultok? Mindkettő finanszírozási formából át lehet kerülni a másikba. Mutatjuk, mit kell tudnotok az egyetemi átsorolásról.
Bruno van Pottelsberghe belga közgazdász lett a Corvinus Egyetem új rektora.
25 év felett is jár a diákigazolvány ha aktív hallgatók vagytok? Olvasói kérdésre válaszolunk.
Kevesebben, mint tavaly, de jóval többen jelentkeztek idén a felsőoktatásba, mint 2012 és 2022 között bármikor.
Bár az átsorolás kérése kifejezetten egyszerű folyamatnak tűnik, mégis sokan várnak arra, hogy önköltséges képzésről átvegyék az államilag finanszírozott képzési formára.
Vészesen közeleg a ponthatárhúzás. Mutatjuk, hogy milyen minimumponthatárokat hirdettek 2023-ban az informatikus alapképzéseken nappali tagozatos, állami ösztöndíjas formában.
Mindegy, hogy az első vagy a sokadik, a diplomaosztó fontos esemény minden felsőoktatásban tanuló életében. Ha nem szeretnétek róluk lemaradni, mutatjuk, hol nézhetitek meg ezek időpontjait, és hogy egyes egyetemeken mikor tartják őket.
Kapus Krisztián többek között pedagógus, könyvtáros, teológus, ifjúsági szakértő, kommunikációs tanácsadó és az idegtudományok doktora is.
Balatonfüred Város Önkormányzata idén is meghirdette a felsőoktatásban tanuló helyi fiataloknak alapított városi ösztöndíját.
A négy hónapon át tartó "szünet" miatt csúszhat a keresztféléves és a jövő szeptemberben induló új szakok akkreditációja.
8 kreditet kaphattok, ha elvégzitek a tárgyat.
A résztvevők bejárhatják az M44-es autópálya építését és a Duna Aszfalt lakiteleki központi aszfalt-laboratóriumát is.
Az új felsőoktatásért, szakképzésért, felnőttképzésért és innovációért felelős államtitkár korábban egyetemen is dolgozott.
Az oktatás minősége, a megélhetési költségek és a hallgatók kulturális- és társasági élete. Ilyen szempontok alapján állította össze a The Campus Advisor, hogy melyik tizenöt európai országban a legjobb egyetemistának lenni.
Vége a félévnek, de nem akartok hazaköltözni a nyárra? A legtöbb egyetem a szünetben is biztosít lakhatást a hallgatók számára. Mutatjuk, milyen árakkal kell számolnotok, ha a nyári kollégiumot választjátok.
A második helyet sikerült megszereznünk az EU iskolai végzettségekre vonatkozó statisztikáiban, de sajnos csak hátulról nézve. Egyedül Romániában alacsonyabb a diplomások aránya, mint nálunk.
A legtöbb egyetemistát adó országok között szerepel Románia és Szerbia is.
Országos rendezvénysorozat indult leendő pedagógusoknak kilenc, tanárképzést folytató felsőoktatási intézmény részvételével.
Csaknem 340 milliárd forint keretösszeggel jelennek meg pályázatok a Neumann János Program keretében.