Ponthatárok a felsőfokú szakképzéseken: egy fizetős szakhoz kellett a legtöbb pont
140 pont - legalább ennyi kellett 2012 legnépszerűbb felsőfokú szakképzéséhez, az idegenforgalmi szakmenedzserhez.
140 pont - legalább ennyi kellett 2012 legnépszerűbb felsőfokú szakképzéséhez, az idegenforgalmi szakmenedzserhez.
Százötven-háromszázezer forint - a legtöbb OKJ-s tanfolyamért idén ennyit kell fizetni. Akkor sincs semmi veszve, ha a tandíj most nem fér bele a családi költségvetésbe, több ingyenes lehetőség közül választhattok.
Az alap- és osztatlan képzésekre felvételizőknek legalább 240 pontot kell összegyűjteniük idén, ennél kevesebbel még...
Több mint 2500-an jelentkeztek 2012 legnépszerűbb felsőfokú szakképzésére, idegenforgalmi szakmenedzserre.
Javulás mutatkozik Európában a korai iskolaelhagyók számának csökkenésében és a felsőfokú végzettségű fiatalok...
A felsőfokú szakképzés átalakításával „javítaná fel" a felsőfokú végzettségűek arányát az oktatási államtitkárság. Ha Magyarország meg akar felelni az EU 2020 stratégiának, nyolc éven belül hét százalékkal kellene emelni a 30 és 34 év közötti diplomások arányát – ez azonban csak kerülőúton megy majd. Az eduline által megkérdezett oktatási szakértő szerint „primitív trükközésre” készül a kormány.
Összesen 3500-an tanulhatnak ingyen felsőfokú - új nevén felsőoktatási - szakképzésen szeptembertől. Az első helyes jelentkezések alapján ezek a legnépszerűbbek.
A megvágott keretszámok láttán lemondtatok az alapszakról, inkább felsőfokú szakképzésre jelentkeztetek? Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat a pontszámításról, az állami ösztöndíjas helyekről és a legnépszerűbb képzésekről.
Hány szakot lehet elvégezni államilag finanszírozott formában? Lehet-e párhuzamos tanulni két különböző egyetemen? Mi történik, ha nem sikerül időben megszerezni a diplomát? Összeszedtük a legfontosabb információkat az állami ösztöndíjas, leánykori nevén államilag támogatott félévekről.
Az idegenforgalmi szakmenedzser szak évek óta vezeti a legnépszerűbb felsőfokú szakképzések listáját, 2011-ben több...
Mi az a felsőfokú szakképzés?
Összesen 3500-an tanulhatnak szeptembertől állami ösztöndíjasként felsőfokú szakképzésben - itt vannak a keretszámok intézményenként.
Háromféleképpen számolhatod ki összpontszámodat, ha felsőfokú szakképzésre jelentkezel: megkétszerezheted a...
Milliárdokat költenek a főiskolára, egyetemre felkészítő community college-okban tanuló amerikai diákok oktatására...
A jelenlegi felére csökkenhet a jövő tanévtől kezdve a Országos Képzési Jegyzékben (OKJ) szereplő szakképesítések...
Több mint 8800-an jelentkeztek felsőfokú szakképzésre február 15-ig, a legtöbben idegenforgalmi szakmenedzser szakon szeretnének továbbtanulni.
A Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete (FDSZ) szerint elkapkodott lenne a parlament tavaszi ülésszakán tárgyalni az új felsőoktatási törvényt, az érdekvédők azt kérik a kormánytól, hogy a jogszabály kodifikációja során a felsőoktatási intézmények és szervezetek is megfogalmazhassák véleményüket.
Négy alapszakot, hat mesterszakot és tizennégy felsőfokú szakképzést töröltek a 2011-es felvételi eljárás során választható képzések közül az egyetemek és főiskolák – ezek már biztosan nem indulnak 2011 szeptemberében, vagyis jelentkezni sem lehet rájuk.
Pénteken hozták nyilvánosságra a 2011-es keresztféléves felvételi ponthatárait: több mint 7500 hallgató jelentkezett az egyetemek és főiskolák által meghirdetett felsőfokú szakképzésekre, alap- és mesterszakokra. Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat a pontszámítás rendszeréről, a legtöbb hallgatót vonzó felsőoktatási intézményekről!
Tanár-vizuális környezetkultúra tanár mesterszakot, valamint kereskedelem és marketing felsőfokú szakképzést indít 2011 szeptemberétől a Kaposvári Egyetem.