Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A Diplomamentő II. programhoz kapcsolódva az Euroexam előzetes szintfelmérő tesztet hozott létre, ami megmutatja, hogy jelenleg hol tart a nyelvtudásotok. Érdemes kipróbálni.
Nyelvvizsgára készültök, de úgy érzitek, hogy szükségetek lenne plusz felkészülési lehetőségre? Új cikksorozatunkban az Eduline online tanfolyamokat kínáló oldaláról mutatunk kurzusokat.
Legalább egy-másfél éves felkészüléssel számolhatsz, ha valamelyik brit egyetemen szeretnéd megkezdeni tanulmányaidat. Vagyis ha 2019 októberében már az Oxford, a Cambridge, a St. Andrews vagy valamelyik más neves egyetem előadójában szeretnél ülni, már most meg kell tenned az első lépéseket. Melyek ezek? Megmutatjuk.
Te mit válaszolnál, ha megkérdeznék, hogy mi a legfontosabb a vizsgára készülésben? Sok vizsgafeladat, minél több teljes vizsgafeladatsor megoldása? Sok olvasás, szövegek hallgatása, írása, és még több beszédgyakorlás?
Ha nyelvvizsgázni szeretnétek, de még nem választottátok ki a nyelvvizsgaközpontot, akkor mielőtt döntötök, érdemes megnézni az adott nyelvvizsga szabályait. Melyik nyelvvizsgán szabad szótárt használni? Mutatjuk.
Olvasott szöveg értése, hallás utáni szövegértés, írásbeli szövegalkotás, beszédkészség, nyelvhelyesség – sokáig e képességek ellenőrzéséből állt össze a legtöbb B2-es szintű, általános nyelvvizsga. Mára azonban a különálló vizsgarészt képező nyelvhelyességi teszt kiszorult a fontosabb nyelvvizsgák feladatlistájából. Most azt járjuk körbe, hol nincs már, és hol van még „nyelvtan” a vizsgán. Hiszen ez is egy fontos szempont, ha szeretnéd visszakapni a nyelvvizsgadíjadat.
A sikeres nyelvvizsga árát 2018. január 1-től visszatéríti az állam. Idén tehát nyilvánvalóan többen fognak próbálkozni a nyelvvizsgával, ám ez nem jelenti azt, hogy a vizsgázók felkészültebbek is lesznek. Mai cikkünk az írásbelire való felkészülésben segít. A szövegalkotási feladatoknál valamennyi nyelvvizsga meghatározza, hány szóból kell állnia a szövegednek. Az írás komoly, kreatív munka. Ne hagyd, hogy a terjedelmi korlátok eltereljék a figyelmed a minőségi szövegalkotásról.
Az Educatio kiállítás olyan a felsőoktatásba készülők számára, mint egy celeb. Mindenki ismeri, legalábbis, ami a fő profilját illeti: képbe kerülni a felsőoktatási kínálattal. Az alap, hogy kimentek, és végignézitek a hazai egyetemek standjait, aztán a külföldi továbbtanulásra ösztönző standokat. Már ez sem egy kis túra, de érdemes a többi kiállítóra és az előadásokra is időt szánni. Mit nem érdemes kihagyni? Soroljuk.
Most már mindent tudunk a sikeres nyelvvizsga díjának visszaigényléséről! A legfontosabb: azok is visszakaphatják komplex, szóbeli vagy írásbeli vizsgájuk díját, akik korábban már szereztek nyelvvizsga-bizonyítványt. A részletekről az Euroexam szakembereit kérdeztük.
Brit tudósok bebizonyították, hogy a szóbeli több stresszt okoz, mint az írásbeli. Így különösen fontos jól felkészülve, a várható feladatok pontos ismeretében érkezni a szóbelire.
Nyelvvizsga olvasás- és a hallásértést mérő feladatok nélkül nem létezik. Mai cikkünkben a két - úgynevezett befogadó - készség, vagyis az olvasás- és a hallásértés lehetséges fejlesztési irányaival, leghatékonyabb online eszközeivel és forrásaival foglalkozunk.
Újabb PISA-eredményeket hoztak nyilvánosságra, visszakaphatják KRESZ-tanfolyamuk és -vizsgájuk árát a 20 év alattiak, két ELTE-kar vezeti a HVG 2018-as felsőoktatási rangsorát - ezek voltak a hét oktatási hírei.
Nyelvvizsgára, hazai vagy külföldi felsőoktatási felvételire készülsz? Mindegy, meg kell tanulnod esszét írni - magyarul és angolul egyaránt, jól szerkesztett, jó stílusú esszét. Hogyan kell felépíteni a szöveget? Miért fontosak a kötő- és utalószavak? Milyen a megfelelő befejezés? Ezekre a kérdésekre kaphatsz választ mai cikkünkben.
Bármelyik nyelvvizsgarendszert is választod, találni fogsz ajánlásokat a terjedelemre, de akkor jársz el okosan, ha ezt egészséges távolságtartással kezeled. Ha ugyanis rágörcsölsz a terjedelemre, az eltereli a figyelmedet a szövegalkotásról - olyan külső szempontot hoz be, amely önmagában biztosan nem javítja a szövegeid minőségét a nyelvvizsgán.
A következő tanévet már valamelyik brit egyetemen szeretnétek elkezdeni? A felvételi határidő 2018. január 15., így annak, aki nemrég döntötte el, hogy külföldi felsőoktatási intézménybe is jelentkezik, négy sürgős feladata van. Mutatjuk, mit kell elintézni a következő két és fél hónapban.
A közösségi média sokunk „második otthona”, állandó fóruma a legkülönbözőbb véleményeknek. Gyakran óránként vagy akár percenként produkálunk ilyen pár szavas, néhány mondatos, nem ritkán indulatos, érzelmileg túlfűtött, emotikonokkal színesített hozzászólásokat, kommenteket a közösségi oldalakon. Talán nehéz elképzelni, hogy ez a szövegtípus hogyan jelenhet meg egy nyelvvizsgán.
A magyar diákoknak van néhány titkos favoritja. Ezek egyike Skóciában a University of Glasgow, ahol most is becsületes magyar csapat erősíti a legkülönbözőbb szakok, societyk és a színes, zajos Student Village életét. Levente fizikát és űrkutatást, Emma zoológiát, Lili közgazdaságtant tanul, de megtalálható a magyar diákok palettáján a pszichológia is éppúgy, mint az aeronautika. Az Euroexam külföldi egyetemi felkészülést támogató go2uni programjának villámlátogatásán néztük meg, milyen a skót egyetemi élet testközelből.
Fülhallgató a fejre, toll a kézbe - ha alaposan felkészülsz, nem lehet problémád a nyelvvizsga hallás utáni szövegértést mérő részével. De hogyan érdemes készülni ezekre a feladatokra a nyelvvizsga előtt? Hol találsz ingyenes teszteket, milyen külföldi oldalakat érdemes megnézni, és mire jó a próbavizsga? Utánajártunk.
Általában minden, amiben a vizsga szó szerepel, félelmet kelt bennünk. Még akkor is ha "próba". Pedig egy próbavizsga biztosan segít a nyelvvizsgára felkészülésben. Nézzük meg, hogyan!
A népszerűbb nyelvvizsgákon bizonyos feladatoknál már fellapozhatjátok a nyomtatott szótárt, kikereshetitek az ismeretlen kifejezéseket és ellenőrizhetitek, hogy megfelelő szavakat használtok-e. A szótárt azonban használni is tudni kell - ehhez adunk ma praktikus ötleteket, gyakorlatokat, amelyekkel a nyelvvizsga előtt otthon gyakorolhatsz.