Akár a jövő nyári EP-választások utánra is tolódhat az Erasmus-ügy megoldása
Johannes Hahn költségvetési biztos szerint az Európai Bizottságnak hosszú ideje ugyanazok az elvárásai, így a kormánynak tervezetek helyett döntéseket kellene hozni.
Johannes Hahn költségvetési biztos szerint az Európai Bizottságnak hosszú ideje ugyanazok az elvárásai, így a kormánynak tervezetek helyett döntéseket kellene hozni.
A Corvinus Egyetem után a Budapesti Gazdasági Egyetem is maga finanszírozza majd az Erasmust nyert hallgatók következő félévét.
Az intézmény közleménye szerint azok Erasmus+ helyet elnyert hallgatók is kiutazhatnak a pályázott egyetemre a Budapesti Corvinus Egyetemről, akiket a jelenlegi Erasmus+ keret már nem tudna szponzorálni. Az intézményben arról is döntöttek, hogy a hallgatók milyen forrásokból juthatnak hozzá a szükséges összegekhez.
Az európai uniós forrásokért felelős miniszter úgy látja, Magyarország közel áll ahhoz, hogy megállapodjon az uniós támogatásokról az Európai Bizottsággal és az Erasmus előtt is újra megnyíljanak a korábban lezárt kapuk.
Szerintük az egyetemi döntéshozatal ugyanis független az átszervezések után felállt alapítványi kuratóriumoktól. Ítéletre azonban több, mint egy évet kell várni.
Január óta megoldatlan az alapítványi egyetemeket érintő uniós források körüli botrány. A kormány korábbi intézkedései nem felelnek meg az Európai Bizottság feltételének, további intézkedésekre pedig egyelőre nem mutatnak hajlandóságot.
Bár április 6-án elkezdődött a jól megérdemelt tavaszi pihenés, ez a hét sem telt eseménytelenül. Kiderült, melyik tankönyvekből tanulhatnak a diákok a következő tanévben, már több mint háromezren írták alá, hogy felmondanának, ha elfogadják a státusztörvényt, közben pedig vészesen közeleg a tavaszi érettségi. Mutatjuk, mik voltak a hét legfontosabb történései.
Továbbra is folynak a tárgyalások az Európai Bizottság és a magyar kormány között a befagyasztott uniós támogatásokról.
Ez minden eddiginél magasabb összeg - közölte a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM).
A miniszterek lemondása miatt megüresedett helyekre a szintén kormányközeli Nagy Zoltán és Szabadics Zoltán került.
Varga Judit és Lantos Csaba is szerepel még az intézmények weboldalán, Szili Katalin pedig csak tisztséget váltott.
Az ingyenes utazásra jogosító bérlet mellett ráadásul egy kedvezményekre jogosító kártyát is kaphattok, ha sikeresen pályáztok az Európai Bizottság programjára.
A Demokratikus Koalíció szerint az Országgyűlés igazságügyi bizottsága leszavazta az Európai Bizottság uniós támogatásokhoz szükséges javaslatát.
Szakértők szerint "csak a jéghegy csúcsa", hogy aktív politikusok ültek az egyetemi kuratóriumok élén, a probléma ennél sokkal mélyebb.
Wáberer György után még hárman döntöttek a kuratóriumi tagságuk megtartása mellett.
Hat plusz hat évben maximalizálták a kuratóriumi mandátum hosszát, és új összeférhetetlenségi szabályokat hoztak.
A gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkár csütörtök délután jelentette be Facebookon, hogy befejezi a munkáját a kuratóriumban.
Az utóbbi hetekben izgalmas téma lett az Erasmus - az Európai Bizottság ugyanis felfüggesztette a 2024-es támogatásokat. Már csak pár napig lehet egyetemre jelentkezni, egyre több politikus kampányol a felvételi mellett - a számok, statisztikák és ösztöndíj-lehetőségek is előkerülnek a posztokban.
A héten jelentette be a Miniszterelnökséget vezető miniszter, hogy megszületett a döntés: az összes miniszter lemondott egyetemi kuratóriumi tisztségéről. A középiskolába felvételizők megtudták az írásbeli vizsgájuk eredményét, és hamarosan lejár az egyetemi felvételi jelentkezési időszaka. Összeszedtük a hét legfontosabb oktatási híreit.
Varga Judit, Lantos Csaba, Lázár János, Nagy István, Szijjártó Péter, Navracsics Tibor és Varga Mihály is lemond február 15-től a modellváltó egyetemeken betöltött kuratóriumi tisztségéről – jelentette be a csütörtöki kormányinfón Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter.