Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A elsőéves egyetemisták nagy része a nyár fennmaradó részét lakáskereséssel, kollégiumi jelentkezéssel is tölti - ezentúl azonban van még néhány dolog, amit elintézhettek ebben az időszakban, ezzel is megkönnyítve a következő fél évet.
Ha kollégiumban szeretnétek lakni szeptembertől, választhatjátok valamelyik egyetem, főiskola "hagyományos" kollégiumát, mehettek magánkollégiumba, vagy éppen szakkollégiumba is. De mit kell tudni ez utóbbiakról? Itt vannak a pontos részletek és szabályok.
Aki már volt kollégista, jól tudja, milyen szűkös helyen kell gazdálkodnia a mindennapokban. Most ajánlunk néhány olyan dolgot, amellyel könnyebben elférhettek és még nagyobb rendet is tarthattok magatok körül.
Megvannak az egyetemi, főiskolai beiratkozások részletei. Mutatjuk, hogy mikor kell beiratkozniuk a gólyáknak - ebben a cikkben néhány vidéki egyetem infóit találjátok meg.
Az albérlet túl drága, egyetemi kollégiumba pedig valószínűleg nem fognak felvenni? Mutatunk egy lehetséges kiutat, amely megoldhatja a lakhatásotokat: ezek a magánkollégiumok.
Szeptemberben kezditek az egyetemet, főiskolát, de nem tudjátok, milyen támogatásokra és ösztöndíjakra pályázhattok? Cikksorozatunkban ezeket vesszük sorra. Negyedik rész: Bursa Hungarica.
Hamarosan tetőzik majd az albérletvadászat, ha már készültök a költözésre, mutatunk egy listát, ami hasznos lehet számotokra. Még ha jól felszerelt albérletbe is költöztök, ezekre a dolgokra akkor is szükségetek lehet.
Meghirdették a Magyar Sportcsillagok Ösztöndíját, amellyel akár havi 240 ezer forintot kaphatnak az egyetemista sportolók a 2018/19 tanév második félévében.
Idén jelentkeztek egyetemre, de már most megnéznétek, hogy milyen és mekkora költségekkel kell számolnotok egy-egy egyetemvárosban? Mutatjuk a legfontosabb részleteket.
Olyan sok tanulnivalód van, hogy hirtelen nem is tudod, hol kezdd el a nagytakarítást? Igen, ez a vizsgaidőszak. Íme pár dolog, amit minden egyetemista ismer.
Azon egyetemisták, akik felveszik a Tanítsunk Magyarországért! kurzust, vagyis részt vesznek a programban, két kreditet és ösztöndíjat kaphatnak - mondta György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára péntek reggel az M1 aktuális csatornán.
Ez a szorgalmi időszak utolsó hete az egyetemeken és a főiskolákon. Ez nemcsak azt jelenti, hogy lassan jön a téli szünet, hanem azt is: vészesen közeleg az első vizsga. A másfél hónapig tartó vizsgaidőszak megviseli a hallgatókat - nem véletlenül.
Összegyűjtöttünk nektek néhány gifet arról, hogy hogyan érezhetik magukat azok, akikre jónéhány tétel és vizsgaidőpont vár. Elsőéveseknek különösen ajánljuk ezt a válogatást.