Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Önköltséges képzésen fogtok tanulni szeptembertől és a tandíjat diákhitelből szeretnétek fizetni? Akkor fontos, hogy néhány dologgal tisztában legyetek az igényléssel és a törlesztéssel kapcsolatban. Mutatjuk a Diákhitel2-re vonatkozó szabályokat.
Ha mindenképpen kollégiumban gondolkoztok, de nem vagytok benne biztosak, hogy szociális alapon bekerültök, akkor van más lehetőség is. Ismeritek a magánkolikat?
Készültök már az egyetemi életre? Izgultok a ponthatárok miatt? Amíg kiderülnek a felvételi ponthatárok, nézzetek meg néhány filmet, ami az egyetemek világát mutatja be.
Az előző félév nem teljesen úgy sikerült, ahogy elterveztétek? Elhatalmasodtak felettetek az egyetemi, főiskolai feladatok és ez az eredményeiteket is befolyásolta? Most összegyűjtöttünk néhány tanácsot, aminek a betartásával könnyebben vehetitek a tavaszi szemeszter akadályait.
Már csak néhány napig lehet leadni a felsőoktatási felvételi jelentkezéseteket, de még mindig nem tudjátok, hogy milyen szakot jelöljetek meg elsőnek? Most összegyűjtöttünk néhány tippet, amivel könnyebb lehet a választás.
Gólyaként, tavaly szeptemberben még minden új volt, az eddig ismeretlen rendszer és elvárások pedig nem kis szorongást okoztak. Mostanra viszont már otthonosan mozogtok az egyetem, főiskola falai között.
2018-ban az alapszakos hallgatók elsősorban a magas jövedelem, a szakmai, intellektuális fejlődés és a kötetlenebb életmód reményében vettek részt a felsőoktatásban - derül ki a Diplomás Pályakövetési Rendszer nemrég nyilvánosságra hozott kutatásából.
A vizsgaidőszak alatt a legtöbben kevés időt szánnak az egészséges táplálkozásra és mindent megesznek vagy megisznak, ami a kezük ügyébe kerül. Éppen ezért, most összegyűjtöttünk néhány vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag ételt és italt, amit érdemes beszereznetek a tanuláshoz. Ezek elfogyasztásával ugyanis a teljesítményeteket is növelhetitek.
A Diplomás Pályakövetési Rendszer 2018-as, legfrissebb adatai szerint az alapszakos hallgatók több mint fele, az osztatlan képzésben részt vevők 38 százaléka, a mesterszakosok körében pedig tízből hét diák vállal munkát valamilyen módon a tanulmányai mellett - sokan állandó, határozatlan jelleggel.
Mennyit tanultak a szemeszter közben és hogyan halogatták a vizsgákra való felkészülést a 19. század végén a budapesti egyetemisták? Zseniális beszédről tett közzé fotót az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltára.
Nyelvtanulás, sportlehetőségek, szakkollégiumok, karrierirodák, pszichológusi segítség, diákszervezetek – ilyen pluszszolgáltatásokat is kínálnak a hallgatóknak az egyetemek és főiskolák.
Újra itt a téli vizsgaidőszak, újra jönnek a beadandók, határidők és vizsgajelentkezések. Most tíz olyan érzést szedtünk össze, amit minden egyetemista ismer ebben az időszakban - legyen akár végzős, akár gólya.
Ti is számtalan cetlit és füzetet halmoztok fel, hogy kézben tudjátok tartani a teendőiteket, találkozóitokat, jegyzeteiteket és gondolataitokat? Egy olyan technikát mutatunk, amellyel a következő évben már profibban vághattok neki a tervezésnek, szervezésnek.