2025 januárjától külföldi tanulásra is felhasználható lesz a diákhitel
A kiváltási célú hitel összege 1-10 millió forint között alakulhat.
A kiváltási célú hitel összege 1-10 millió forint között alakulhat.
A félévente több százezres önköltséges képzések komoly anyagi terhet jelenthetnek a hallgatók számára. Megmutatjuk, hogy milyen lehetőségetek van, ha csak önköltséges képzésre vesznek fel és hitelt igényelnétek a továbbtanulás finanszírozására.
A több százezres önköltséges képzések komoly anyagi terhet jelenthetnek a hallgatók számára, ezért most megmutatjuk, hogy milyen lehetőségetek van, ha hitelt vennétek fel a továbbtanulás finanszírozására.
Egyetemistaként egy olyan szakaszba érkeztek, ahol bizony már a valós élet problémái erősen hatással lehetnek rátok - így van ez az anyagiakkal is. Számos kiadás merülhet fel a tandíj vagy a lakhatás szempontjából és ha nincs, aki ezt támogatni tudná, akkor sok esetben diákhitelhez kell folyamodni. Mutatjuk a legfontosabb részleteket.
Már most tudjátok, hogy szeptemberben akkor is elkezdenétek az egyetemet, ha nem sikerül bejutnotok állami ösztöndíjas képzésre, de aggódtok a tandíj összege miatt? Mutatjuk, mit tehettek, ha önköltséges képzésre (is) jelentkeztetek.
Jelentős változtatást tervez a kormány a diákhitelezésben, egy rendelettervezet szerint 2023 júliusától csak annak utalják ki a szabad felhasználású diákhitelt, aki egy meghatározott banknál nyit számlát.
Sok hallgatónak nem kell bemutatni a diákhitel1-et, vagyis a szabad felhasználású diákhitelt, de összegyűjtöttünk minden hasznos infót azoknak, akik most igényelnék először a tanulmányi kölcsönt.
A Diákhitel 1 kamara 1,99 százalékról 4,99 százaléka emelkedik, de a Diákhitel 2, a Képzési Hitel és a Diákhitel Plusz kamatmentes marad.
Emelkedik a szabadon felhasználható hitelforma kamata, több mint a duplájával.
A Diákhitel 2 és a Diákhitel Plusz is kamatmentes marad 2022 első fél évében, a szabad felhasználású Diákhitel 1 kamata pedig továbbra is 1,99 százalék lesz – mondta Magyar Péter, a Diákhitel Központ vezérigazgatója a Kossuth Rádióban.
Marad az alacsony kamat és a kamatmentesség is.
Idén 40 ezer új igénylés érkezett, ami háromszorosa a tavalyinak. Most bejelentették, jövőre is marad a kamatmentes diákhitel.
Jól jönne egy kis plusz pénz, amiből fedezhetitek az egyetemi kiadásaitokat? Még novemberben sincs késő, hogy diákhitelt igényeljetek, a határidő viszont vészesen közeleg.
Már igényeltétek az egyik fajta diákhitelt, de szükségetek lenne még némi támogatásra, ezért a másikban is gondolkodtok? Mutatjuk, mikor vehetitek fel ugyanarra a képzésre egyszerre a Diákhitel1-et és a Diákhitel2-t.
Szeptemberben még nem gondoltátok, hogy szükségetek lenne diákhitelre, de mostanra kiderült, mégis jól jönne némi plusz pénz? Jó hírünk van, ugyanis nem kell a következő félévig várnotok az igényléssel, ezt bármelyik hónapban megtehetitek. Azt azonban jó, ha tudjátok: ebben a hónapban néhány napon belül lejár az igénylés határideje.
Ha már a félév első utalásakor szeretnétek megkapni a kölcsönt, akkor igyekeznetek kell, ugyanis a napokban lejár a szeptemberi hiteligénylés határideje.
Diákhitelből fizetnétek az egyetemi tandíjatokat, vagy a szabadfelhasználású Diákhitel1-el pótolnátok ki a havi kiadásaitokat? Ha a diákhitel folyósításának első időpontjában szeretnétek megkapni a kölcsönt, akkor az igénylés határidejét már most érdemes megjegyeznetek.
Augusztus 15-étől havi 70 ezer forintról 150 ezer forintra emelkedett a felsőoktatási hallgatóknak biztosított szabad felhasználású, kedvező kamatozású Diákhitel1 összege. Az új lehetőséggel már két nap alatt több százan éltek - közölte Magyar Péter, a Diákhitel Központ vezérigazgatója hétfőn az MTI-vel.
Önköltséges képzésen fogtok tanulni szeptembertől és a tandíjat diákhitelből szeretnétek fizetni? Akkor fontos, hogy néhány dologgal tisztában legyetek az igényléssel és a törlesztéssel kapcsolatban. Mutatjuk a Diákhitel2-re vonatkozó szabályokat.
Magyar Péter, a Diákhitel Központ Zrt. vezérigazgatója szerint a magyar diákhitelezés egy jól kiépített, önfenntartó rendszer, ami nem terheli meg a költségvetést és eközben biztosítja, hogy ne legyen olyan magyar fiatal a Kárpát-medencében, aki anyagi okok miatt nem tudja a tehetségének megfelelő képzést elvégezni - mondta a Magyar Hírlapnak.