Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A tavalyi évhez képest óriási mértékben nőtt azoknak a pályakezdő diplomásoknak a fizetése, akik a katonai infokommunikáció alapszakon végeztek. Mutatjuk a Diplomás Pályakövetés 2023-as adatait.
Nem számíthatnak túl magas pályakezdő fizetésre azok a diplomások, akik valamilyen sporttudományi képzésen szereztek alapszakos oklevelet a 2019/20-as tanévben. Mutatjuk, hogy alakultak a béreik 2022-ben.
Megtérül-e a diplomába belefektetett összeg, ha valaki önköltséges formában szerez diplomát valamilyen művészeti képzésen? Megnéztük, mik a legjobban fizető szakmák a diplomás pályakövetés legfrissebb adatai szerint.
A Diplomás Páyakövetési Rendszer (DPR) legfrissebb adatai alapján az agrár képzéseken végző diplomások bruttó átlagjövedelme 463 ezer forint, a különböző szakok diplomái között azonban óriási különbségek lehetnek.
Gazdaságinformatikus, mérnökinformatikus, programtervező informatikus - bármelyik informatikai szakon is végeztek, már pályakezdőként is viszonylag magas bruttó bérekkel számolhattok.
Közzétette a legfrissebb adatait a diplomás pályakövetési rendszer. Utánajártunk, melyek a legjobban fizető bölcsészképzések a Diplomán túl 2022-es adatai alapján.
A mérnöki vagy az informatikus diploma ér többet jelenleg a munkaerőpiacon? Megnéztük, hogy a diplomaszerzést követően milyen szakmák után járnak a legmagasabb fizetések.
Munkakörnyezet, munkatársak, felettesek, egyéb juttatások – ezek a szempontok mind felmerülnek az álláskereséskor, de a jelenlegi infláció, az emelkedő albérlet- és élelmiszerárak miatt érthető, hogy a munkavállalókat minden korábbinál jobban érdekli, mennyit fognak keresni. És ez igaz a pályakezdőkre is.
Az egyetemi felvételikor nehéz eldönteni, hogy melyik szakra érdemes jelentkezni, illetve, hogy melyik kerüljön az első helyre a listán. Az érdeklődés, várható fizetés és a szak nehézsége mellett érdemes lehet a keresletet is figyelembe venni: hogy mire számíthattok, ha kikerültök a munkaerőpiacra. Ehhez most összegyűjtöttük nektek, hogy a különböző szakokon szerzett diplomával átlagosan mennyi időn belül tudtak elhelyezkedni azok, akik már végeztek.
A felvételi egyik nagy kérdése, hogy melyik egyetem legyen az első a listán: felmérések alapján a fizetések összegét is befolyásolhatja, hogy hol diplomáztok. Bár a jelentkezéssel már mindenki megvan, még egyszer tudtok majd sorrendet módosítani, ezért most összegyűjtöttük nektek, hogy milyen bérekre számíthattok a legnépszerűbb szakok elvégzése után.
Kommunikáció- és médiatudomány szakon, vagy politológia, szociológia, esetleg nemzetközi tanulmányok szakon tanultok? Mutatjuk, mekkora fizetésre számíthattok pályakezdőként.
Minden évben több ezer végzős jelöli meg valamelyik bölcsészképzést a felvételin, de vajon milyen fizetéssel számolhatnak diplomaszerzés után? Mutatjuk.
Vajon egy bölcsész-, egy társadalomtudományi vagy egy természettudományi szakon szerzett diploma a "jövedelmezőbb befektetés"? Hoztunk egy rövid összehasonlítást arról, hogy keresnek a különböző tudományterületen végzettek.
A 2020-as pályakövetési adatok szerint a legmagasabb fizetést az informatikusok, a mérnökök és az államtudományi területen végzettek viszik haza, míg a bérezési listát a pedagógusok zárják.