Nagy tiltakozás készül december 19-re, a diákok is szervezkednek
Az ország több pontján is arra biztatják társaikat, hogy szervezzenek saját tiltakozást jövő hétfőn.
Az ország több pontján is arra biztatják társaikat, hogy szervezzenek saját tiltakozást jövő hétfőn.
Tüntetést hirdettek hétfő 17 órára a GTK hallgatói, miután addig súlyosbodott a kar és a Műegyetem vezetése között kialakult helyzet, hogy a közelmúltban felfüggesztését töltő Andor György dékánt végül elbocsájtotta Józsa János rektor. A tüntetés Facebook-eseményén eddig 900-an jelezték a részvételüket.
Az egyetemisták az egész magyar társadalmat érintő kérdéseket meg tudták fogalmazni 1956-ban - mondta az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Történeti Intézetének igazgatója.
A tiltakozási hullám elindulásában szerepet játszó miskolci tanár szerint a szombati tüntetésen szeretnék megmutatni, hogy bár itt a tanév vége, ők nem állnak meg.
A Pedagógusok Szakszervezet is csatlakozott a Tanítanék Mozgalom szombati megmozdulásához.
A Független Diákparlament vezérletével összegyűjtötték a diákok mindazt, amiért érdemes elmenni az ünnepi tüntetésre.
Repedezett falak és omló vakolat, hiányos padló fogadja nap mint nap a szegedi egyetem bölcsészeit, az épület egyes részei veszélyessé váltak.
A pedagógusok sztrájkbizottsága szervezett tüntetést 11 órára a Kossuth térre. A megmozduláshoz több, más ágazat szakszervezete is csatlakozott, és az ország számos pontjáról érkeztek demonstrálók a fővárosba. A héten a köznevelési kerekasztal nem hozott áttörést, és a sztrájkbizottság sem tudott dűlőre jutni a kormánnyal az oktatásban tapasztalható rossz állapotok megoldásáról.
Miskolcon, Budapesten és további kilenc városában vonultak utcára délután a pedagógusok. A megmozdulások előtt az azokat kirobbantó miskolci Herman Ottó Gimnázium tantestületének nyílt levelét már közel 30 ezren írták alá, köztük 600 intézmény. Többek közt leterheltség, a forráshiány és a központosítás a legnagyobb gond a tiltakozók szerint.
Hatvan alap-, osztatlan-, illetve mesterszak szűnik meg 2016-ra, jövő héten pedig a felsőoktatási törvényt módosíthatják. Vasárnap hét órától diákok és tanárok a Kossuth téren tüntetnek a változtatások ellen.
Több tucat szak 2016-os kivezetése és a felsőoktatás átalakítása ellen demonstrálnak vasárnap a Kossuth téren. A törvénymódosítást jövő hét elején fogadja el a parlament.
Szerdára újabb demonstrációt hirdettek a januári, Szabad Oktatásért elnevezésű tüntetés szervezői.
Az "elhamarkodott, átláthatatlan, sok szempontból káros" oktatási reformok ellen tiltakoztak diákok és tanárok szombat délután. A demonstrálók azt skandálták: "az erkölcshöz nem kell csősz, Hoffmann Rózsa birkát főz".
Több szakszervezet csatlakozott a január 25-re szervezett budapesti demonstrációhoz, a tüntetők "az elhamarkodott...
2012 a diáktüntetések éve volt. A Hallgatói Hálózat az Educatio oktatási kiállításon, az ELTE több épületében és a Semmelweis Egyetem rektori hivatalában is tüntetett, a HÖOK a Deák téren virrasztott, "hídfoglaló" demonstrációt szervezett, decemberben pedig két héten át tiltakoztak a középiskolások és az egyetemisták a kormány felsőoktatási intézkedései ellen. Az év krónikája - másképp.
Körülbelül száz középiskolás tiltakozik a Nemzeti Múzeumnál a keretszámvágás és a kormány felsőoktatási intézkedései...
A hallgatói létszám várható csökkenéséről is szó volt a Dunaújváros Főiskola (DF) diákjainak csütörtöki tiltakozó...
Egerben diákfórumot tartott szerdán este az Eszterházy Károly Főiskola hallgatói önkormányzata, ezzel is tiltakozva a...
A diákok fővárosi vonulása miatt több buszt más útvonalra terelnek és több vonalon torlódásra kell számítani -...
A Csongrád megyei kormányhivatalban demonstráló hallgatókkal egyeztetett több mint egy órán át B.