Díszdoktori címet kap a Debreceni Egyetemtől Matolcsy György
„Doctor honoris causa” címet kap a jegybank elnöke a Debreceni Egyetemtől - írja a Népszava.
„Doctor honoris causa” címet kap a jegybank elnöke a Debreceni Egyetemtől - írja a Népszava.
Hét magyar egyetem került fel a Times Higher Education (THE) friss listájára, amely a feltörekvő gazdaságok legjobb felsőoktatási intézményeit rangsorolja. A legjobb eredményt a Semmelweis Egyetem szerezte, a 67. helyen végzett.
Február 15-ig lehet jelentkezni a 2019-es felsőoktatási felvételire. Új cikksorozatunkban megnézzük, hányan kerülhetnek be a különböző egyetemekre és főiskolákra. 3. rész: Debreceni Egyetem.
Javában tart a vizsgaidőszak, az éjszakai baglyoknak kedvezve több egyetemi könyvtár meghosszabbította nyitvatartási idejét - van olyan könyvtár, ahol egészen éjfélig tanulhatnak az hallgatók. Jó hír ez a zajos kollégiumok lakóinak is, akik máshol nehezen tudnának felkészülni a vizsgákra.
A magyarországi orvosképzés és akkreditációs eljárása ismét megfelelt az Egyesült Államok követelményeinek – olvasható a kormány.hu-n.
Nyilvánosságra hozta képzésterületi rangsorait a Times Higher Education (THE). A magyar egyetemek közül a Semmelweis a világ négyszáz legjobb – orvos- és egészségtudományi képzést indító – intézménye közé került, az Eötvös Loránd Tudományegyetem a bölcsész- és a pszichológiai képzések listáján szerzett előkelő helyet, de a Műegyetem, a Corvinus és a vidéki tudományegyetemek is több rangsorra felkerültek.
Hét féléves, angol nyelvű pilótaképzés indult Debrecenben, a tandíj félévente 4,5 millió forint.
Mind a négy magyar orvosi egyetem felkerült a Times Higher Education (THE) tematikus felsőoktatási világrangsorára. Az orvosi és egészségtudományi képzéseket indító intézmények listáján élén az Oxford, a Harvard és a Cambridge áll, a magyar felsőoktatási intézmények közül a Semmelweis Egyetem érte el a legjobb eredményt.
Országosan a legtöbb, mintegy ötszáz hallgató került be a Debreceni Egyetemre az idei pótfelvételi eljárásban.
Mikor kezdődik az első szemeszter Debrecenben, mikor lesz a vizsgaidőszak a Pannon Egyetemen vagy a Pécsi Tudományegyetemen? Újabb magyar egyetemek idei évének legfontosabb dátumait gyűjtöttük össze.
A most érkező külföldi hallgatókkal tovább emelkedik a Debreceni Egyetem elsőéveseinek száma: a tavalyi 1690 után ebben az évben már 1825-en választották az intézmény angol nyelvű képzéseit.
Múlt héten kihirdették a 2018-as felvételi ponthatárokat, közel hetvenezer elsőéves került be az egyetemekre és főiskolákra. Az augusztus - a pótfelvételi mellett - a gólyatáboroké. Utánajártunk, a nagy vidéki tudományegyetemek hol és mikor tartják a gólyatáborokat.
A Debreceni Egyetemen (DE) a tavalyinál többen, 6621-en kezdhetik meg tanulmányaikat ősszel - közölte az intézmény oktatási rektorhelyettese csütörtökön sajtótájékoztatón.
Szexuális irányultságon és nemi identitáson alapuló közvetlen hátrányos megkülönböztetést valósított meg a Debreceni Egyetem és a Debreceni Campus Nonprofit Közhasznú Kft., amikor 2016 áprilisában kitiltott egy LMBTQI témájú kerekasztal-beszélgetést az Egyetemről – mondta ki jogerősen az Egyenlő Bánásmód Hatóság.
Hét magyar egyetem került be a feltörekvő országokat vizsgáló egyik egyetemi rangsorba, a Semmelweis Egyetem (SE) a 61., a legjobb magyar vidéki egyetemként a Pécsi Tudományegyetem (PTE) pedig a 127. helyen.
Ismeritek a Debreceni Egyetem történetét? Tudjátok, hogy milyen eseményeket tartottak a főépület díszudvarában? Vagy hogy kik tanultak Debrecenben? Ezzel a kvízzel tesztelhetitek ismereteiteket.
Elmarasztalta az Egyenlő Bánásmód Hatóság (EBH) a Debreceni Egyetemet, mert politikai véleménye miatt diszkriminálta diákját, aki Putyin díszpolgári címe ellen az egyetem Facebook-oldalán tiltakozott - írja a TASZ.
Mind a négy magyarországi orvosi egyetem felkerül a Quacquarelli Symonds (QS) legfrissebb rangsorára, a legjobb eredményt a Semmelweis Egyetem érte el.
Milyen az élet egyetemistaként Debrecenben? Az Eduline-nak Ábel Andrea Anna mesélt erről, aki idén végzett a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karának turizmus és vendéglátás szakán.
A népszerű szakokon évek óta kevés az állami ösztöndíjas hely, az albérletek ára meredeken emelkedik, és a vonatjegyre is egyre több pénzt kell félretenni − ezek a tényezők akár versenyelőnybe is hozhatnák a vidéki egyetemvárosokat, a vidéki hallgatók egy része mégis Budapesten tanulna tovább. Pedig Budapesten kívül is van egyetemi élet, nem is akármilyen. A Campus Plusz 2017 cikke.