Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Maradt az ELTE PPK az élen, a tavaly még harmadik helyen szereplő Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara viszont idén csak a nyolcadik lett. Mutatjuk a 2025-ös bölcsészettudományi képzésterületi rangsort.
Az első három helyen svájci és brit egyetemeken állnak, de a top 10-be becsúszott a Szibéria délnyugati részén, Tomszk városában található orosz Tomsk State University is a Round University Rankings napokban nyilvánosságra hozott bölcsészettudományi rangsorában.
A népszerűbb egyetemek közül egyedül a Pázmányon találtunk állami ösztöndíjas bölcsészképzést. A legtöbb egyetem csak önköltséges szakokat indít a bölcsészkarán.
2023-ban 430 volt a legalacsonyabb pontszám, ahol egyetem felvételi ponthatárt húzott pszichológia szakon. Volt, ahol pedig az anglisztika súrolta a 400 pontos minimumot.
Hamarosan kiderül, kiket vesznek fel a magyar egyetemek szeptemberben induló képzéseikre. Mutatjuk, hányan jelöltek meg valamilyen bölcsészképzést a jelentkezési listájuk első helyén.
A HVG Diploma 2024-es kiadványában az egyetemi élethez és a felvételihez hasznos, segítséget nyújtó cikkek mellett számos felsőoktatási rangsort is találtok, többek között a hazai egyetemek hallgatói kiválósági, oktatói kiválósági, képzésterületi és kari rangsorait, és természeresen az összesített egyetemi rangsort. Ennek az elemzésében segített Fábri György, az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kar docense, és a Társadalmi Kommunikációs Kutatócsoport vezetője.
A tavalyi évhez hasonlóan ismét az Eötvös Loránd Tudományegyetem két kara vezeti a bölcsészképzéseket indító felsőoktatási intézmények 2024-es HVG-rangsorát. A harmadik helyen pedig a Pécsi Tudományegyetem áll.
Megjelentek a Diplomás Pályakövetési Rendszer (DPR) 2023-as adatai. Mutatjuk, melyik három bölcsészdiplomával kerestek a legjobban a 2020/21-es tanévben végzettek.
Közzétette a legfrissebb adatait a diplomás pályakövetési rendszer. Utánajártunk, melyek a legjobban fizető bölcsészképzések a Diplomán túl 2022-es adatai alapján.
Idén is több ezren szeretnének bölcsészek lenni. Mutatjuk, mennyi pont kellett a pszichológiához, az anglisztikához, és az olyan különleges szakokhoz, mint a keleti nyelvek és kultúrák arab vagy koreai szakiránya.
Ti is bölcsészképzést jelölnétek meg a felvételi jelentkezési lapon? Mutatjuk, hogy melyik egyetemeken hirdetnek ilyen képzéseket idén, és összesen hány darab állami ösztöndíjas helyre pályázhattok.
Az elszabadult energiaárak az egyetemeket és főiskolákat sem kímélik – nem csoda, hogy több felsőoktatási intézmény úgy döntött, emel az önköltséges képzések árain. A gazdasági szakok például jóval drágábban hirdetik, mint tavaly ilyenkor, míg a bölcsész-, a mérnöki, az informatikai és az orvosi képzések tandíja nem változott.