Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Lassan fél éve zajlik a Károli Gáspár Református Egyetemen a bölcsésztudományi képzések átalakítása, ami majdnem 20 szak és specializáció megszüntetésével járna. A hallgatók összefogtak és csoportos megmozdulásra készülnek április 3-án, hogy tudassák a szenátussal, harcolnak a képzéseikért.
A Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészettudományi Kar hallgatói tavaly decemberben tudták meg, hogy 2025 szeptemberétől több olyan szakot és specializációt akar az egyetem megszüntetni, amelyek egyébként nagy népszerűségnek örvendenek a diákok körében. Az egyetem először dióhéjban közölte a szándékait, mire a hallgatók teljeskörű tájékoztatást kértek. Ám a kancellár informális hallgatói fóruma után is csak más információforrásokból értesültek arról, hogy például a Művészettudományi és Szabadbölcsészeti Intézet oktatói nemrég hivatalos értesítést kaptak, hogy idén augusztus 31-vel vagy elbocsájtják őket, vagy pedig a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen folytathatják a munkát – próbaidővel. Arról nem beszélve, hogy azokat a hallgatókat is áthelyezik, akik jelenleg a megszüntetésre ítélt szakokon tanulnak.
A MOME megmozdulásához hasonlóan ők is matricákkal igyekeznek az egyetem területén tudatni a véleményüket. Illetve minél több résztvevőt szeretnének bevonzani az április 3-án tartott szenátusi ülésre, ahova első körben egy csendes demonstrációt terveznek transzparensekkel és egy közös énekléssel, mivel „a hallgatók hangot kívánnak adni sérelmeiknek, hogy nem kapnak hivatalos tájékoztatást az őket érintő változásokról; aggódnak oktatóikért és a képzéseik minőségéért, és kiállnak a bölcsészettudományok fontossága mellett.”