Öt tipp, hogy könnyebb legyen a vizsgaidőszak
Nehezen tudtok nekiülni a tanulásnak? Most összegyűjtöttünk néhány tippet, ami hasznos lehet a vizsgaidőszakban.
Nehezen tudtok nekiülni a tanulásnak? Most összegyűjtöttünk néhány tippet, ami hasznos lehet a vizsgaidőszakban.
Meggondoltátok magatokat és módosítanátok a megjelölt szakok sorrendjén? Mikor van erre lehetőségetek, és vissza tudjátok-e állítani azt a jelentkezési helyet, amit korábban már visszavontatok? Fontos kérdésekre válaszolunk.
Iskolaőrökkel biztosítanák a tanárok védelmét, elkészült a technikumok ajánlott óraterve, augusztustól újabb hat egyetem kerül alapítványi fenntartóhoz, a szakképzésben június 2-ától lehet pótolni az elmaradt gyakorlatokat, több egyetemista sem kapott Diákhitel Pluszt - ezek voltak a hét legfontosabb hírei.
Holnap gyereknap, ez azonban - bár sok korlátozáson enyhítettek - azért még nem olyan lesz, mint azelőtt. Ennek ellenére ajánlunk nektek néhány programot, aminek sokan örülnének.
Különleges tanévnyitó stadionshow-ját az idén is megrendezi a Debreceni Egyetem, a tervek szerint szeptember 16-án ismét megtöltik a húszezres Nagyerdei Stadiont - adta hírül honlapján az intézmény.
Elég pontotok van ahhoz, hogy több megjelölt képzésre felvegyenek benneteket? Ilyenkor ti dönthetitek el, hogy melyik szakra szeretnétek menni? Fontos kérdésre válaszolunk.
A járványhelyzet enyhülésének köszönhetően a Felvi személyes ügyfélszolgálata is fokozatosan visszatér a megszokott működési rendjéhez. A személyes ügyfélszolgálati iroda június 2-től heti három nap tart nyitva, egyelőre korlátozott ügyintézési lehetőségekkel.
A sajtóból tudta meg a Színház- és Filmművészeti Egyetem, hogy náluk is modellváltás lesz.
A 2021-es központi költségvetés Országgyűlés elé beterjesztett javaslata szerint tovább emelkedne az az összeg, amelyet az állam oktatási célokra fordít. A nyelvvizsgákat, a tankönyvellátást és a tehetséggondozást is bőkezűen támogatnák.
A szakképzésben is jelentős változások lesznek június másodikától, ugyanis az intézmények vezetői döntenek majd arról, hogyan folytatódik az oktatás. Az általános iskolákétól és gimnáziumokétól eltérő szabályozás lehetővé teszi, hogy a tanév hátralévő részében részlegesen pótolják az elmaradt gyakorlati képzéseket, illetve előkészítsék és megvalósítsák a nyári szakmai gyakorlatokat.
A világjárvány hatással volt azokra is, akik épp jogosítványt szerettek volna szerezni, vagy már el is kezdték a tanfolyamot.
Minden évben előfordul, hogy a diákok felfedeznek egy-egy hibát az érettségi dolgozatuk javításában, amit szeretnének, hogy korrigáljanak. Mi a teendő, ha idén ti is ezek közé a tanulók közé tartoztok? Mutatjuk.
"Lenni vagy nem lenni: az itt a kérdés" - tudjátok, hogy melyik Shakespeare drámából származik ez a híres idézet? Most tesztelhetitek a tudásotokat.
Más-más szabályok vonatkoznak azokra, akik a középiskolájukban írták meg az érettségi dolgozataikat, mint azokra, akik megyei/fővárosi kormányhivatalokban jelentkeztek vizsgára. Íme minden fontos infó a megtekintésről.
A 19 és 29 év közöttiek 55 százaléka rendelkezik megtakarítással - átlagosan 300 ezer forinttal. A legtöbben lakásra és a tanulmányaikra spórolnak - derül ki egy friss felmérésből.
A debreceni nyári egyetem csaknem százéves történetében első alkalommal fordul elő, hogy a magyar nyelv és kultúra iránt érdeklődő külföldieket nem személyesen látja vendégül az intézmény: a világjárvány miatt idén online tartják meg a kurzusokat - közölte az egyetem sajtóirodája az MTI-vel szerdán.
A következő tanévre ajánlott minisztériumi óraterv szerint nem fog a műveltségi tárgyak rovására menni a gyakorlati képzés a szakoktatásban. A fő tárgyakból ugyanazt a tananyagtartalmat kell elsajátítani, mint gimnáziumban, de kevesebb lesz a testnevelésóra, nem lesz második nyelv és kötelező művészeti órák sem. Havi ösztöndíj minden tanulónak jár, de a sikeres vizsgázók háromszázezer forintos pályakezdési juttatást is kapnak.
Hétfőtől, május 25-től a budaörsi bölcsődék és óvodák is visszatértek a veszélyhelyzet előtti szokásos rendhez. Újranyitás előtt azonban valamennyi óvodai és bölcsődei dolgozónál elvégezték a koronavírus-tesztet: öt teszt lett pozitív.
Idén már mindenkinek, aki alap- vagy osztatlan képzésre jelentkezik kötelező legalább egy emelt szintű érettségit tennie. Mi történik, ha a választott szakotokon külön van kötelező az emelt szintű érettségi, de nem éritek el a 45%-ot? Ilyenkor is sikeres az érettségi? Most kiderül.
Nem csak a rendes felvételin, a mesterszakos felvételi külön rendszerében is van meghatározott minimumponthatár, ami nélkül egy szakra sem kerülhettek be - de mennyi ez a pont?