Hatalmas tanévnyitó stadionshow-ra készül a Debreceni Egyetem

Különleges tanévnyitó stadionshow-ját az idén is megrendezi a Debreceni Egyetem, a tervek szerint szeptember 16-án ismét megtöltik a húszezres Nagyerdei Stadiont - adta hírül honlapján az intézmény.

  • Eduline/MTI

Közleményük szerint "a Tankcsapda, a Bagossy Brothers Company és a Republic közreműködésével idén is egyedülálló, a helyzethez igazodó és az aktualitásokról megemlékező közösségi élményt ígér a yoUDay".

A tervek szerint ötödik alkalommal töltheti meg a Nagyerdei Stadion lelátóit a Debreceni Egyetem polgársága, amennyiben szükséges, a megfelelő egészségügyi előírások mellett - írták.

Kiemelték: a stadionshow sztárfellépői mellett ezúttal is közreműködnek az intézmény társulatának, az Odeon-ZeneTheatrum színinövendékei, az egyetem művészhallgatói és sportolói, de meglepetésvendége is lesz a rendezvénynek.

Vándortáborok: százezer forintot kapnának pluszban a résztvevő tanárok

Az idei vándortáborokat képzéssel és plusz díjazással népszerűsítik a tanárok között.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

Nulla pontot ér a jeles középiskolai bizonyítvány – egy technikumban végzett diáklány 26 pontot veszít a felvételin egy szabály miatt

Hiába volt majdnem kitűnő tanuló a középiskolában, hiába tett utólag két sikeres emelt szintű érettségit, egy technikumban végzett diáklány középiskolai tanulmányi eredményeit nem veszi figyelembe a felvételi rendszer a pontszámításkor. A probléma nemcsak nála jelentkezik, hanem több olyan szakképzésben tanuló diáknál, akik másik szakterületen tanulnának tovább egyetemen.

Sok kutató havi 140 ezer forintból él: a tíz éve változatlan ösztöndíj sürgős emelését kérte a doktoranduszok érdekképviselete Lannert Judittól

A doktori képzés első két évében járó, 2016 óta változatlan havi 140 ezer forintos ösztöndíj összege a Doktoranduszok Országos Szövetsége szerint már nem biztosít megfelelő megélhetést a doktoranduszok számára. Ezért a szervezet a doktoranduszi alapösztöndíj jelentős emelését és a nyugdíjjogosultság rendezését kérte Lannert Judittól.

Viszlát, kekvarendszer: lemondott Hernádi Zsolt a Corvinus kuratóriumának éléről

A Mol-csoport elnök-vezérigazgatója döntését a közelgő jogszabályi változásokkal indokolta, amelyek jelentősen átalakíthatják az egyetem működési kereteit és irányítási rendszerét. A Budapesti Corvinus Egyetem honlapján közzétett levélben a Mol-csoport elnök-vezérigazgatója azt írta, hogy hét évvel ezelőtt választották meg az alapítvány kuratóriumi tagjává és elnökévé.