Egy friss felmérésből kiderült, melyik bölcsészettudományi képzéssel kereshettek a legjobban
Sőt még annak is utánajártunk, hogy melyik egyetem bölcsészei viszik haza a legtöbbet havonta.
Sőt még annak is utánajártunk, hogy melyik egyetem bölcsészei viszik haza a legtöbbet havonta.
A bölcsészettudományi szakok is nagyon népszerűek a felvételizők körében, de vajon mire számíthatnak, akik ilyen képzési területen szereznek diplomát?
Összegyűjtöttük a különböző tudományterületek 2020-as felvételi ponthatárait.
Pszichológia, anglisztika és közösségszervezés - idén ez volt a top három bölcsészettudományi képzés a felvételin. Mutatjuk, milyen ponthatárral lehetett bekerülni ezekre.
A BA alapszak mellett minden bölcsészhallgatónak el kell végeznie tulajdonképpen egy másik alapszak 50 kredites minor programját. Ezek a minorok természetesen előre meghatározottak, általában meg van szabva, hogy melyik szak mellé, melyik minorok közül lehet választani. Ha bölcsészképzésre vettek fel titeket, erről mindenképpen tudnotok fel.
Pszichológia, anglisztika, közösségszervezés, szabad bölcsészet - ezek a legnépszerűbb bölcsészettudományi alapszakok a 2018-as felvételin.
Hányan jelentkeztek a 2018-as felvételin a bölcsészettudományi alapszakokra? Melyek a legnépszerűbb alapképzések? Itt találjátok az összes és az első helyes jelentkezők számát népszerűség szerint.
A hallgatók nem fogadták jól a hírt, ugyanis sok kurzus egy időpontban van, valamint diákmunkát is nehezebb így vállalni.
Néhány kulcságazat a statisztikák szerint továbbra is aggódhat a szakember utánpótlás miatt. Három ágazat ért el érdemi növekedést a felvételizők számára tekintettel, a mezőnyből különösen kiemelkedik a gazdaságtudományi képzésre jelentkezők száma, emellett a pedagógus és a bölcsész életet is újra többen választanák.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem két kara vezeti a hallgatói kiválóság alapján összeállított listát a bölcsészképzés területén – derül ki a HVG Diploma 2016 rangsorából. Az oktatói kiválóság mérésénél a Szegedi Tudományegyetem bölcsészkara végzett az élen.
A bölcsészettudományokat oktató tanárok rengeteg energiáját felemészti, hogy a hallgatóikat megnyugtassák: értékes az, amit csinálnak. Egy amerikai adjunktus ezért most a Washington Poston megírta, miért a bölcsészdiploma a legjobban hasznosítható a technológia és az üzlet világában.
A bölcsészképzést végzett pályakezdők körülbelül 160-200 ezer forintos bruttó fizetésre számíthatnak - derül ki a diplomás-pályakövetési kutatás adataiból.
Tényleg lehetetlen állást találni bölcsészdiplomával? Valamelyik gyorsétterem a végállomás? Mit gondolnak a hallgatók, és mit mutatnak a pályakövetési adatok? Utánajártunk.
Július 24-én húzzák a ponthatárokat: mire számíthatnak azok, akik valamelyik bölcsészképzésre jelentkeztek? Íme, a nappali tagozatos, állami ösztöndíjas képzések adatai.
Az idén kétezerrel többen jelentkeztek bölcsészettudományi szakokra, mint egy évvel korábban, állami ösztöndíjas helyre 14 ezren pályáznak. Nem lesz egyszerű bekerülni, tavaly a jelentkezők felét vették fel államilag finanszírozott helyre az egyetemek és főiskolák.
Pszichológia, andragógia, szabad bölcsészet - az idei felvételin is ezek a legnépszerűbb bölcsészettudományi alapszakok. Ezt a képzési területet több mint 6800-an jelölték meg első helyen. Íme, a top 10-es lista.
Van, aki szerint semmit sem ér, mások szerint viszont a munkaerőpiacon is jól lehet használni a bölcsészkaron megszerzett tudást. "Ne menj bölcsésznek, mert éhen fogsz halni" - alighanem egy bölcsészhallgató sincs az országban, aki ne kapta volna meg legalább egyszer ezt a jótanácsot. De tényleg nem találnak állást a pályakezdők? Tények, vélemények.
Visszaesett a bölcsészettudományi képzésekre felvételizők száma: tavaly még 19 929-en, idén azonban már csak 13 295-en...
Hány hónap alatt találnak állást a friss diplomások, és mennyit keresnek? A végzettek hány százaléka helyezkedik el más szakterületen vagy külföldön? Hétről hétre megnézzük, mire számíthatnak a különböző szakokon diplomát szerzők, ezúttal a bölcsészek pályakövetési adatait összesítettük.
Kétszer annyian jelentkeztek az idén első helyen mesterképzésre, mint tavaly: míg ezek a hallgatók 2008-ban csak az összes felvételiző hat százalékát tették ki, ebben az évben arányuk 13 százalék körülire emelkedett - olvasható az Országos Felsőoktatási Információs Központ legfrissebb összegzésében.