Nem jön ki az ígért 32,2 százalékos béremelés, ráadásul sokan ki is maradtak belőle
A pedagógusok visszajelzései szerint a legtöbbeknek csak a minimummal emelték a bruttó béreik.
A pedagógusok visszajelzései szerint a legtöbbeknek csak a minimummal emelték a bruttó béreik.
A legtöbb helyen továbbra is problémát okoz a munkaerőhiány, a munkáltatók mégis kisebb fizetésemeléseket terveznek, mint 2023-ban.
Levélküldő kampányt indított a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ), amihez csatlakozva mindenki személyesen küldheti el levelét a belügyminiszternek.
A Pedagógusok Szakszervezetének alelnöke vérlázítónak és felháborítónak találta, hogy a nyugdíj előtt álló pedagógusokat több mint egy hétig bizonytalanságban tartották a béremelésükkel kapcsolatban. Az államkasszának ugyanis nem kerülne sokba megemelni a fizetésüket, mégis ki akarták hagyni őket.
A Klebelsberg Központ szerint a pedagógusok átlagosan többet kaptak, mint a fokozatonként előre meghatározott minimum.
Bár a pedagógusok béremeléséről egyre többet megtudunk, a nevelést-oktatást segítő, nem pedagógiai végzettségű dolgozókéról egyelőre nincsenek fejlemények.
A résztvevők többsége valószínűleg gyakornok fokozatú, akiknek kötelezően minősülniük kell Pedagógus I. fokozatba.
Sok iskolában a természettudományos tárgyak vagy az idegen nyelvek tanítását óraadókkal oldják meg. A pedagógusok béremeléséből ők sem maradnak ki, mutatjuk mennyivel emelkedhet a fizetésük.
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) szerint mivel a pedagógusbér hozzávetőlegesen fele a diplomás fizetéseknek, ezért a szakma megmaradásához az illetményeket a duplájára kéne emelni.
Biztossá vált, hogy januártól 32,2 százalékkal emelkedik a pedagógusok bére.
Továbbra is sok a bizonytalanság a pedagógusok béremelésével kapcsolatban.
Két munkavállalói érdekképviselet is megszólalt a pedagógusok béremelése kapcsán.
Közleményben tisztázta a Kulturális és Innovációs Minisztérium a szakképzésben oktatók béremelésének körülményeit.
A PDSZ szerint a 32,2 százalékos béremelés rájuk sajnos nem vonatkozik.
Lövöldözés volt a prágai Károly Egyetemen, jön a pedagógusok 32 százalékos béremelése, már jelentkezhettek az egyetemek szeptemberben induló képzéseire. Összegyűjtöttük, hogy mik történtek a héten.
Az eheti kormányülésen tárgyalnak a pedagógusok béremeléséről.
A GINOP Plusz és a területfejlesztési TOP Plusz felzákóztatási programokat előfinanszírozta a kormány, a pedagógusbérek emelése viszont már nem fér bele a költségvetésbe.
A több mint 42 ezer Volánbusz-járatból 19 180 kimaradására lehet számítani hétfőn.
"Becsapta a pedagógusokat a cseh kormány, mert az iskolák működésére szánt jövő évi költségvetési összeg nem biztosítja, hogy a tanárok bére januártól a havi átlagkeresetek törvény által garantált 130 százalékára emelkedjen" - közölte Markéta Seidlová, a pedagógus szakszervezeti szövetség elnökhelyettese.
"Hosszú" és "semmitmondó" irománynak nevezi a PDSZ a pedagógusok státusztörvény alapján írt új szerződését, amiben az ígért és feltüntetett, egymillió forintot is meghaladó bérösszegek csak a kormánypropagandát erősítik, valójában szó sincs ilyenekről.