Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Jelentősen megemelkedett a külföldi hallgatók létszáma az elmúlt években, ezért az ország csökkentené a külföldi hallgatók által elérhető férőhelyeket és emelné a tandíjakat.
A svájci hatóságok karantént rendeltek el egy lausanne-i elitegyetemen, miután megjelent a koronavírus-járvány a hallgatók között, állítólag az intézmény területén kívüli bulizás miatt.
Svájc egy hagyományosan független, békés és bizonyos esetekben diszkrét ország, így rengeteg gazdag és hatalommal bíró ember küldi oda tanulni gyerekeit. Ennek köszönhetően az elmúlt másfél évszázadban számtalan jó nevű, méregdrága elitiskola létesült az országban.
Felfüggesztették a svájci hatóságok annak a két muzulmán tizenéves diáknak és családjuknak a honosítási eljárását, akik vallási okokra hivatkozva nem voltak hajlandóak kezet fogni a tanárnőjükkel - közölte kedden az észak-svájci Bázel kanton kormányzatának szóvivője.
Egy svájci kisvárosban működik a világ legdrágább bentlakásos iskolája. Az Institut Le Rosey éves tandíja százezer dollár, vagyis húszmillió forint, a diákok szüleinek ráadásul külön kell fizetniük az egyenruháért és a könyvekért.
Több mint harmincezer dollárba, vagyis körülbelül hat és félmillió forintba kerül egy tanév Európa egyik legdrágább főiskoláján: a svájci Franklin College képzéseit csak kevesen tudják megfizetni, ők azonban a busás tandíj ellenében az ország legszebb campusán tanulhatnak.
A svájci székhelyű Benedict Oktatási Csoport részeként, a BHMS- (Business and Hotel Management School, luzern, Svájc) Üzlet és Hotel Management Iskolája több mint 75 éve oktat és képez diákokat. Hogy is néz ki pontosan az oktatás a nagy múlttal rendelkező svájci intézményben? Dr. Hajtó Péterrel, az iskola marketing menedzserével beszélgettünk